Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögöt...

Dzsungáriai törpehörcsögöt lehet párban tartani?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 09:15
 1/8 anonim válasza:
Szia, igen nekünk is párban voltak, nagyon szépen nevelik együtt a piciket is négy öt hetes korukig velük lehetnek, utána már nem, de mi elkövettünk egy nagy hibát miután felnevelik a piciket szét kell őket rakni egy két hónapra..mi ezt nem tettük és a hörink 9 hónap alatt hatszor lefialt, és sajnos mivel ez neki túl sok volt nem tudott a szervezete regenerálódni az utolsó fialásba belehalt szegény:( így a fiú egyedül maradt, nagyon szomorú volt eleinte, de már egész jól van szerencsére, nem veszünk neki másik párt.Azóta körbe jártam ezt a témát és egy szakértő , tenyésztő azt mondta, tényleg szét kell őket választani egy kis időre , csak nem értem miért nem mondták a boltba ahol vettük őket.
2010. szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet!

Nekem nincsen ugyan ilyenfajta hörim, de másfajta volt.

Egyszer két kicsit vettünk (aranyhörcsögöt) és azokat egybe raktuk, de verekedtek és lehet, hogy a kaján (egyik kövér volt másik nem). Nem biztos, hogy kifognak egymással jönni, de meg lehet próbálni!

Sok sikert.

2010. szept. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!:)
2010. szept. 7. 19:06
 4/8 Norczy ***** válasza:

lehet őket párban tartani csak macerás. Csak ellenkező neműt lehet összerakni, de ha szét választod őket hosszabb időre és később összerakod akkor verekedhetnek, akár meg is ölhetik egymást. az azonos neműek meg verekednek szintén akár halálig. Egyszer próbáltam 1 ilyet megmenteni: a sajátjaimnak mentem kajáért a kereskedésbe és megláttam h a két törpe tépi egymást, az eladó nem mert közéjük nyúlni, így én szedtem szét őket, az 1ik nagyon rossz állapotban volt, az egyik szeme majdnem kikapva, már a hasát próbálta széttépni a másik, én megsajnáltam, az eladó ingyen odadta, állatorvoshoz rohanás, de a höri 5 és fél óra múlva halott volt :(

Szóval légy óvatos! Vagy folyton kis hörik lesznek v egykeként tartod őket!

2010. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ellenkezőm neműeket talán még lehet (viszont akkor számíthatsz a rendszeresen szaporulatra, ami azért szintén nem jó), de azonos neműekkel (hím és nőstény egyaránt) nekem még nem volt szerencsém. Mindkét esetben külön ketrec lett a vége nálam.
2010. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tardsd őket együtt nekem is párban voltak csak győződj meg arról hogy biztos eltérő neműek legyenek mert ha nem akkor nagyon nagy bajok lesznek de csak akkor tedd össze öket ha akarod hogy 2-3 hetente szülessen neked 3-8 db kicsi höri de amikor összerakod sipákolni fognak de ne vedd szét öket eleinte marják egymást de nem sújosan és akkor ha összeszoktak elvannak egymással !
2010. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Lehet együtt tartani őket, de mi régen egyáltalán nem választottuk szét őket, és a nőstény folyton kölykezett. Sokszor megették a kicsiket, és így 4ből maradt 2,1, talán ezért.
2010. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem csak egy kislány van de azt monták hogy ne rakjuk párba azonos nemüvel mert verekednek , ha pedig fiút és lányt veszel elszaporodnak
2011. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!