Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek sem undorító...

Szerintetek sem undorító dolog díszpatkányt tartani?

Figyelt kérdés

A minap elkezdtem utánajárni a patkánytartásnak, mert elkezdtek érdekelni. Szerintem ugyanolyan kisállatok, mint bármelyik másik kisrágcsáló, hiszen fogságban születtek, szelídek, és nem tudnak összeszedni, vagy legalábbis sokkal kisebb eséllyel olyan betegségeket, mint a vad patkányok, sőt szerintem még aranyosak is tudnak lenni.

A szüleim viszont elkezdtek kézzel lábbal tiltakozni, hogy tartsak hörcsögöt, tengerimalacot, vagy nyulat, de a patkányok undorítóak, és betegségeket terjesztenek, úgyhogy azt semmiképp sem tarthatok. Eleve még nem is akarok, csak elkezdtem utána járni, de azért nem engedik, mert szerintük undorító.

Ti melyik oldalra állnátok? Szerintetek a díszpatkány ugyanolyan házikedvenc, mint bármely más otthon tartott kisrágcsáló (gondolok itt pl. hörcsögre), vagy fertőző, és undorító?


2022. jan. 8. 15:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem undorítóak, én kifejezetten kedvelem őket (ennek ellenére nem tartanék, mivel anyagilag is elég húzós a tartásuk, illetve időm se lenne jelenleg rájuk, az biztos)
2022. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én tartottam csuklyás patkányt. Szerintem cukik.
2022. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem undorító (bár ez teljesen egyéni, kinek mi tetszik) az viszont tény, hogy terjeszt semmiféle betegséget a díszpatkány, ugyanolyan mint bármelyik más kisrágcsáló, amit arra tenyésztenek, hogy otthon tarthassák őket az emberek.


Aranyosak!

2022. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

* az viszont tény, hogy NEM terjeszt...


(bocsi két, hogy volt ott és egyet vissza töröltem, sajna a nemmel együtt)

2022. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a hideg rázna tőle, de nem vagyunk egyformák. A madaraktól is irtózom, de ha nagyon muszáj lenne, akkor inkább vadászgörényt tartanék, olyan aranyosak :)
2022. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A családom fél tőle, és ők is undorítónak tartsák én viszont eléggé kedvelem őket


A dísz kisállatok nem hordoznak semmiféle betegséget mivel azok épp házikedvencek.


Alapból pénzben kicsit sok a tartásuk egy idő után, tapasztalat. Volt unokatestvéremek is, nem tudom milyen, de fehér volt és nagyon szelíd és aranyosak. Lehet nekik tanítani trükköket és egy idő után még ha kiengeded a ketrecbol is vissza megy magától. Legalábbis az övék ilyen volt. Aranyosak és cukik, de nem tarthatok mivel családom nem engedné. És eleve az a fóbiája tesómnak.

2022. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Hat is-is. Kepeken meg videokon nagyon aranyosak,okosak,trukkoket tanulnak, de azt tudnod kell hogy a patkany mindent is jelol a vizeletevel, hiaba "alomtiszta", es ezert nem eppen illatosak.
2022. jan. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Én a szüleid oldalára állok. Valahogy félek tőlük és gusztustalannak tartom őket, de nem vagyunk egyformák. Én inkább egy papagájt tartanék.
2022. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem az. Régebben nekünk is volt egy patkányom (bár még gyerek voltam, így a szüleimé volt). Sajnos sok előítélet van körülötte, pedig iszonyatosan okosak, taníthatóak, igénylik is, nagyon ragaszkodóak és kifejezetten tiszta állatok. Többet mosakodnak egy nap, mint egy macska, és más rágcsálókkal ellentétben, nincs olyan erős szaguk mint egy hörcsögnek vagy görénynek. (Persze, ha nem takarítod a helyét, annak lesz szaga). Sokuk szeret fürdeni, és ha sokat foglalkozol vele, beleköltözik a zsebébe/kapucnidba vagy csak ücsörög a valládon.

Édesanyámnak is volt amikor fiatal volt, ő úgy mászkált a városban, hogy ott ült a vállán, és mindenhová kísérte, ha jelzést adott átmászott másik emberre, aki kérte (rárakta a kezét a másik ember vállára, és akkor tudta, hogy átmehet).

Csodás kisállatok sok negatív előítélettel, vagy csak iszonyattal, amit a vadon élő társaik miatt kell elviselniük.

2022. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki szereti az ilyen allatot annak nem undorito

Nekem nem kene semmi penzert patkany

2022. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!