Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki tartott már fehéregeret?

Ki tartott már fehéregeret?

Figyelt kérdés

Nekem 5 éve vannak fehéregereim és ezidő alatt kérdeztek tőlem páran a tartásukkal kapcsolatban.

Itt felteheti bárki a kérdését amire igyekszem mihamarabb válaszolni. Esetleg háziegér írtással kapcsolatban is.



#egér #fehér egér #írtás #Friend_of_mice
2022. jan. 18. 18:25
A kérdező szavazást indított:
Tartottam már egeret.
Szeretnék tartani egeret.
Házi egeret szeretnék hatékonyan írtani otthonomban.
Még nem láttam egeret de érdekel a téma.
Érdekel: egér mint takarmányállat.
Etetése/itatása/szaporodása
Írtása/élve elfogása
Egér és patkány megkülönböztetés
Patkánnyal kapcsolatos kérdések
Egyéb kérdés
21 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem lenne egy kérdésem:

A patkány vagy az egér a barátságosabb illetve miben térnek el az igényeik?

2022. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

Nekem is lenne egy:

A fehérek állítólag finomabbak, mint a háziegerek. Ez igaz?

2022. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az egér a barátságosabb, legalábbis a tapasztalataim szerint.

Az egér és a patkány igényei ezekben térnek el:

Egér:

kisebb mozgásteret is jól tűrnek, kevesebb vizet és táplálékot fogyasztanak, de valamivel szaporábbak és fürgébbek is.

Igazából táplálékuk nem különbözik annyira, csak a mennyisége.

Patkány:

Kicsivel nagyobb mozgástérre van szükségük, szaporák de valamivel lomhább és akár kb. 15×nagyobbra nő mint egy egér, de nem fér ki a kisebb rácsokon.

Mind a kettő viszonylag "igénytelen" nem igényelnek annyi figyelmet mint egy kutya vagy egy vadászgörény.

Mind a kettő éjszaka aktívabb, a nap nagy részét átalusszák.

2022. jan. 18. 18:57
 4/12 A kérdező kommentje:

Kettes: még nem ettem fehéret sem meg házi egeret sem, de nem ajánlom legalábbis azt amelyiket a kertben találtál vagy fogtál mert betegségeket terjeszthetnek.(Még hőkezelve is.)

De nemtudom melyik finomabb.

2022. jan. 18. 19:01
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Drága kérdező. Ennek az oldalnak az a lényege hogy majd valaki kérdez és te meg válaszolhatsz.
2022. jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ötös:tisztában vagyok vele. Mint láthatod, valaki kérdezett, én meg válaszoltam rá.

Nem értem a problémát. Vagy esetleg fogalmazd újra ha nem ez volt a kérdésed. :)

2022. jan. 18. 19:11
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Tartok most is, a kígyómnak eleségnek. A boltokban sokszor nem lehet kapni, így itthon tenyésztem őket. Sokkal szebbek, dagibbak mint a bolti egerek.
2022. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a ketrec miért nem jó egereknek? Mert a leírásban azt írja hogy házi egereknek nem alkalmas? [link]
2022. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert 2 rács között majdnem 1 cm a távolság és innen könnyen kiszöknek az egerek. Ha van benned némi barkács ambició, akkor egy ponhegesztett hálót ráerősíthetsz és a probléma meg van oldva. 0,*0,5nél ne legyen nagyobb a hely két rács között és akkor nem tud kimászni.. ambíció,Bár igazából ekkora helyen egy törpehörcsög is kipréseli magát, ez mondjuk egy aranyhörcsögnek lenne jó rácstávolság, de neki meg kicsi maga a ketrec.
2022. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

***

0,5*0,5cm

2022. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!