Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi táp átszoktatás, miért...

Nyuszi táp átszoktatás, miért nem megy?

Figyelt kérdés
Gondban vagyok kaja atszoktatas miatt. Majdnem egy hónapja van nálunk a nyunnyer, aki 25en lesz 3 honapos es az elején VL Mueslit vettünk neki, viszont lattam sok helyen, es egy nyuszis csoportban, hogy az nem jo nekik stbstb ezért lassan egy hete próbáljuk atszoktatni a VL Juniorra. Az atszoktatasi aranyok (75-25,50-50, 25-75,0-100) megvannak viszont ezt az új tápot egyáltalán nem eszi még. Kivalogatja a regit az újat ott hagyja. Lattam, másnál is, hogy ilyen gondban van annyi különbséggel, hogy az ő nyuszija megevett párat az uj tapbol, mar az elejen is. Ő viszont nem sajnos. Szénát eszik rendesen, vizet is iszik bőven. Viszont mivel kevesebb tápot eszik igy megjelentek a pici bogyok ami miatt kicsit aggódok. Így az lenne a kérdés, hogy tudtok valami jo taktikát arra, hogy elkezdje enni? Nem baj ha nem tömi be egyből az uj tapot, nekünk az is elég lenne, ha legalább egy párat elkezdene enni. Köszi szépen 🤓

2022. jan. 20. 19:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szitu az volt, hogy az egyik nyuszi kórházba került egy darabig bélleállás gyanúval, nem evett magától, és mikor elkezdett enni, akkor a trovetet ette. Utána a sima VL tápot nem akarta enni, amit addig evett.

Nálunk is ezt csinálta, hogy először keverve adtam trovettel, de csak kiválogatta. Úgyhogy tartottam két nap széna-kúrát, nem adtam tápot egyáltalán, aztán pedig csak simán a VL tápot. Eleinte nem ette meg mindet, de evett belőle, a harmadik napra viszont már az összeset eltüntette és nem volt semmi gond.

Szerintem összetétel szintjén nem olyan nagy a különbség a VL müsli meg a VL junior között, hogy muszáj legyen így szoktatni, tehát "hasügyileg" nem fogja megviselni a váltás a nyuszidat, de az idézőjelez ráéheztetéstől meg fog jönni a kedve. Lehet amúgy olyanokkal is cselezni, hogy szórsz rá egy kis fűszernövényt vagy gyógynövényt (persze csak tisztát) pl. bazsalikomot, kamillát, hogy megjöjjön a kedve. Ezt nem jól szénázó nyusziknál is szokták alkalmazni.

2022. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!