Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok segíteni? Van kettő...

Tudnátok segíteni? Van kettő lány tengerimalacom és tegnap takarítottuk őket ezért beraktuk nekik az új alomtálcájukat amiben forgács van. Tegnap este óta viszont észrevettem hogy...

Figyelt kérdés
az egyik egész este ott feküdt a wc sarkában és nem nagyon akar eljönni. Amikor kaját adtam nekik akkor kijött, megfogott egy nagyobb darabot és visszament megenni ugyan oda. Ma reggel amikor jöttem megint ott volt és megint el se jött onnan. A reggelinél is ugyanaz volt, mint tegnap. Kivettem hogy megnézzem jól van e, és nem láttam semmi különöset, de amikor visszatértem akkor megint vissza szaladt oda és megint nem akarok eljönni. Miért lehet ez?

2022. febr. 5. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a forgács miatt van, hanem valami betegsége van. A tengerimalacok tünetrejtő zsákmányállatok, az utolsó pillanatig rejtegetik a bajukat, nem mutatnak gyengeséget - ha mégis, ott már komoly baj van. Ha tényleg megváltozott a viselkedése, érdemes azonnal egzotikus orvoshoz menni, amíg még nem késő.


(Ezért kell mérni a súlyukat hetente, a fogyás az egyetlen dolog, ami megmutatja, hogy titkolnak-e valami betegséget. Méred őket rendszeresen, ugye? Kapnak naponta C-vitamint is? A helyük és táplálásuk milyen?)

2022. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó súlyban van, eszik-iszik, C-vitamin cseppeket is kap a vizbe, és szerintem nem biztos hogy bármi baja lenne mért nem az van hogy leteszem valahova és ott lefekszik hanem elrohan ide, itt el helyezkedik és úgy marad ott... De nem tudom köszi a választ!
2022. febr. 5. 11:36
 3/6 A kérdező kommentje:
Most kivettem a wc-jét és így meg már eszik folyamatosan szaladgál stb. Ez miért van így?
2022. febr. 5. 12:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes, azóta teljesen megoldódott?
2022. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, most egy másik WC-t tettem be és azóta minden oké... Nem tudom mi lehetett a gond.
2022. febr. 5. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Wow, akkor király :) mérd továbbra is hetente, ha 30-50gramm felett fogy, akkor nézesd meg
2022. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!