Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hasmenés nyulaknál?

Hasmenés nyulaknál?

Figyelt kérdés
Hogyan tudjam kezelni a törpenyuszi hasmenését? Tegnap kaptam szegényt és este még semmi baja nem volt, s mára elkezdett menni a hasa, nagyon durván, pedig én azokat az ételeket adtam neki, amit előírtak. Egy kekszet találtam a dobozában amiben érkezett, valószínűleg a kiszállító tette oda, bele is volt rágva. Vajon attól lehet? Neten olvastam, hogy mehet a hasa, ha kekszet eszik. Nem tudom mit csináljak, ma állatorvoshoz se tudom vinni, holnap is egész nap dolgom lesz, tudna valaki segíteni?

2022. febr. 13. 07:52
1 2
 1/16 anonim válasza:
94%

Szerintem fogd szénadiétára, mást ne kapjon. Persze vize legyen. Állatpatikában lehet kapni nyulaknak is probiotikum készítményt.

Azért kellene lássa állatorvos, mert a nyuszik nagyon érzékenyek, ha még most stresszes is a költözés miatt, hamar lehet bármi végzetes.

2022. febr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Szénakúra (vagyis csak szénát kapjon enni) és probiotikum, ha nem eszik kényszeretetés, és ha van lehetőséged legalább hívj fel egy egzotikus állatorvost.

Egyébként mennyi idős, és mit kapott enni? Van olyan nyuszi amelyiknek érzékenyebb az emésztőrendszere (pl.: mehet a hasa a friss zöldségtől, gyümölcsből stb.), meg három hónapos kor előtt egyébként sem szokás zöldséget, gyümölcsöt, friss zöldet adni, mert a kis törpe nyuszik érzékeny emésztőrendszerének gyakran nem tesz jót.

2022. febr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Csak szénát kapott enni, meg junior nyuszitápot, de nem evett abból sokat, nagyon sokat iszik és rengeteg szénát is eszik, nincs gond az evéssel.

Akkor kivonom esetleg a tápot is és marad a széna, s veszek neki probiotikumot, köszönöm szépen a válaszokat!

2022. febr. 13. 08:38
 4/16 A kérdező kommentje:
Most lesz hat hetes
2022. febr. 13. 08:42
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Az az igazság, hogy érzékenyebb nyusziknál a költözéssel járó stressz is okozhat ilyen tüneteket, meg a kekszből kiindulva ki tudja mit kapott enni az előző helyén.

Egyenlőre kövesd az előző válaszokban leírt tanácsot, de az ilyen helyről származó állatokat érdemes minél hamarabb elvinni általános állatorvosi vizsgálatra, mert ki tudja milyen betegséget okozhattak neki, vagy milyen betegséget örokolhetett.

2022. febr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Túl fiatalon lett elválasztva…


Fontos lenne tudni, hogy valóban hasmenés, vagy a lágybélsárral találkoztál.

Utóbbi szagos, fürtszerű végtermék, amit optimális esetben a nyuszi a végbeléből fogyaszt el, és nem találkozol vele.

2022. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Remélem zöldségeket,gyümölcsöket, semmi frisset nem adsz neki. Ugyanis 3 honapos koraig TILOS vizen, szenan, junior tapon kivul barmi mast is ennie.

Vegyel az allatpatikaba biolapist, vagy ha nincs akkor gastrofermet. Azt tudsz adni a nyuszidnak egy milis fecskendőkbe felszívva.

2022. febr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jó helyen volt tartva, tenyésztőtől vettem, nagyon tisztában voltak, csak aki szállította az a tenyésztő ismerőse volt, mert idáig ahol lakom nem szállították volna ki máshogy, és valószínű, hogy a futár, aki hozta az adta neki vagy a rokona, mert elvileg a kiskorú unokahúgával utazott.

Szagos a kakija és fürtszerű, nagyon lágy, nem vizenyős vagy folyós

2022. febr. 13. 09:35
 9/16 A kérdező kommentje:
Mint mondtam semmi zöldséget nem kap. Tudom hogyan kell tartani, volt ismerőseimnek, sok tanácsot kaptam, s épp emiatt ijedtem meg, mert mindent betartottam
2022. febr. 13. 09:35
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az akkor lágybélsár lesz. Biztosan az utazastol, stressztol.

[link]


Itt meg tudod nézni.

Lépj be fbon a torpenyuszisok csoportba, sok hasznos info van ott.

2022. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!