Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sok a patkány Magyarországon?

Sok a patkány Magyarországon?

Figyelt kérdés
Budapest és a többi nagyváros lakótelepeinek közelében is sok patkányt làtni, megrágnak mindent, betegségeket terjesztenek, szaporodnak ezerrel. Több helyen a lépcsőházakba is betörnek, rengeteg kárt csinálnak. Itt azért észnél kell lenni, hogy patkány mérget is hova tesznek ki, mert kisgyerekek is élnek itt. Vigyázni kell, nehogy hozzáférjenek, egyenek belőle esetleg. Sajnos itt természetes ellenségük sincs, nincsenek sem nagyobb kígyók, sem ragadozó madarak. Ragadozó madarak èlnek hazánkban, de a forgalmas nagyvárosokat kerülik. Vajon mi az igazi, hatékony, jó megoldás?

2022. márc. 11. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Rengeteg, főleg a Parlament környékén
2022. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Egyelőre hosszútávú megoldás nincs, mivel nagyon igénytelen, de óvatos és okos állatok, nem beszélve arról, hogy mennyire szaporák. Azért nálunk Magyarországon közel sem olyan rossz a helyzet, mint pl. Nápolyban vagy New Yorkban, ahol azt mondják, hogy minden emberre jut kb 2 patkány.


Egyébként pár évvel ezelőttig nagyon jó volt a főváros patkánytalanítása, aztán érdekes módon a hatékony céget leváltották egy másikra (mutyi) és azóta megint nagyon elszaporodtak. A városi közeg egyébként is kedvez nekik, el tudnak bújni a csatornákba.


Vidéken is vannak, de főleg ott, ahol tartanak disznót vagy marhát, csirkét. Szerencsére én még nem sok patkánnyal találkoztam, aminek nagyon örülök, mert ez az egyetlen fóbiám, rettegek tőlük...

2022. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem kimondottan sok. De azért vannak, a buszpályaudvaron vettem észre őket dobáltam kisebb kenyér galacsinokat a vízelvezető csatorna rácsához, észrevettem hogy 1-2 ember röhög rajtam (gondolom bolondnak néztek) de csak addig míg ki nem kukkantott, majd kijött szedegetni a galacsint a patkány, akkor érdekes mód már senki nem nevetett :D.


Amúgy rendkívül okos jószág, ok nélkül nem támad, de nem is félnek az embertől, fényes nappal is képesek akár a tömegben álló emberek lába között elrohanni, csak senki nem veszi észre.

2022. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Vannak, én a múltkor este a II. kerület kertvárosi részén találkoztam eggyel bolt hátsó részén. Ki szokták rakni a maradék kenyereket, oda járnak, ahol étel van.
2022. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

4

Édes Jézus! Csak úgy kirakják a maradék kenyeret? Hát miért nem rászorulóknak adják? :(

2022. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy tudom hogy Budapest ebből a szempontból sokáig különleges hely volt. Egy évtizeddel ezelőtt még nagyon kevés patkány volt. Pedig a nagyvárosok mindig tömve vannak velük. A legfejlettebb nyugati nagyvárosok sem tudták megoldani ezt a problémát, évtizedek, sőt évszázadok alatt sem. Régen voltak erről riportok. Még a szakértők sem értették hogy itt miért nincsenek. Aztán valamiért megjelentek. Nem hiszem hogy el tudjuk őket tűntetni, ha mégis akkor abba mi is belehalunk.

Egyébként a kérdés melegágya a politikai és még annál is aljább humornak. Kivételesen kulturáltnak tettetem magam és nem csapom le ezt a magas labdát.

2022. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6

Én úgy tudom, hogy azért nem voltak nagyon sokáig, mert a Bábolna irtotta őket, nagyon jó hatásfokkal.

2022. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

7: Ma is megtudtam valami újat. Hozzáteszem hogy a régimódi, repülőről szórt szúnygirtásról az volt a hivatalos álláspont hogy veszélyes az emberekre és környezetszennyező. Ezért kevésbé hatékonyra cserélik. Aztán a kevésbé hatékony irtásról is gyakran megfeledkeztek.

Nem tudhatom mi a hejzet, de lehet hogy a régi típusú patkány irtás az embereknek sem tett jót. Persze az is lehet hogy csak spórolnak rajta.

2022. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös Hidd el, a rászorulók tudják hova kell menni érte, és elviszik a részüket.
2022. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Hajdú-Biharban lakom. Észak-Magyarországon biztos, hogy elég sok. A saját településünkön Nyíregyházán, illetve Borsod megye néhány kisebb településén is láttam párszor. De vannak olyan kutyák vagy macskák is, amik elkapják, illetve érdemes csapdát állítani nekik. Vagy van, aki vadászgörényt tart háziállatként. Az is megfogja.
2022. márc. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!