Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszisok! Ti hogy jöttök ki...

Nyuszisok! Ti hogy jöttök ki anyagilag?

Figyelt kérdés
Elég szűkös az anyagi helyzetünk mostanában apukám ideiglenes munkanélkülisége miatt. Meghalt a főnöke és felszámolták a vállalkozást. Persze próbál minél előbb új helyet keresni, viszont nekünk itthon van 2 nyuszink ami egymagában sem egy olcsó állat, hát még ha ketten vannak. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet kicsit gazdaságosabban kezelni, ugyanis elég nehézkes a minden napi megélhetésünk ÁTMENETILEG és HATÁROZATLAN IDEIG az állatainkat leszámítva is. Persze családtagnak számítanak, kérek mindenkit, hogy próbálja megérteni a helyzetet, és ha nem sikerül a negatív válaszokat mellőzzétek.

2022. márc. 29. 15:10
 1/8 anonim válasza:
24%
Nem tudom milyen képességekkel rendelkezel de ha mondjuk van egy főállásod probálj meg másodállásban lenni amig kibogozzátok a szitut. Ha viszont nincs főállás nyugodtan keress Facebookon akár beugrost is, egy nap összejön. Sok sikert.
2022. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Én egy dolgot tudok javasolni. Ne a bolti zacskós szénát vegyed, mert az fajlagosan iszonyat drága.

Vagy vegyetek vidéken, háztól egy kis kockabála réti szénát - ez kb. 20 kg széna, és ha jó minőségűt vesztek, jobb, mint a legtöbb bolti. 800-1200 ft közt van egy kisbála most, a boltban ennyiért egy zacskót kapsz..

Illetve, ha megjön most tényleg a csapadék, akkor megindul a fű, te is szedhetsz, otthon egy csomagolópapírra kiterítve pár nap alatt megszárad, az meg tök ingyen van.

2022. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sulis vagyok, még nem dolgozom. A szénás tippet köszönöm
2022. márc. 29. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
A 2-es válaszoló nagyon jókat írt.Mi tavaly megnövesztettük a kertben a fű egy jó nagy részét majd le lett kaszálva és ki lett szárítva.Ki jött belőle pár zsák széna és imádták a nyuszikák.Mi is háznál vesszük ismerőstől a szénát zsákszámra adja de vettünk már máshonnan bálában a lucernát is és azt is nagyon szereti a nyuszi és nem drága így.Füvet szoktam még szedni a nyusziknak és natúrban is adom nekik persze mértékkel.
2022. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Mi az ennivalót takarmány boltban, kimérve szoktuk venni a nyuszikáknak. Állatkereskedésben minden sokkal drágább.
2022. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eddig kifejezetten ami draga volt az a kimoskároltatás volt. Mar nem tudtuk elviselni a dobolast. Nem tudom fíu nyusziknál hogy van.
2022. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Mi kifejezetten olcsón képesek vagyunk megoldani a nyuszink tartását.

Szénázik, mint az előttem szóló írta, nem kell feltétlenül boltban venni, olcsóbb megoldás is van rá.

Kimérős tápot veszünk neki, 2 hónapra elég neki egy kiló, mivel nem ez a fő táplálék (ez nálunk 750 Ft/kiló)

Emellett rengeteg zöldséget kap, amelyeket mi is fogyaszthatunk, így nem sokkal nagyobb költség.


Nagyon sok kitartást és szerencsét kívánok nektek!

2022. márc. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es jól írja, a bolti széna egyenlő kb a lopással. Vesztek egy kisbálát kb 1000 forintért, és az jóó sokáig jó lesz, pláne ha kisebbek a nyuszik.


Nem tudom milyen helyen vannak, egyáltalán drága-e az alom (nem tartok bent nyulakat), de ugyanígy a széna bálája 500 ft, szintén elenyésző ár, ha csak két kisnyuszira számoljuk.


Én nyuszitápozás híve nem vagyok, de például ha nem a legkisebb törpékről van szó, zab, vagy árpa szintén olcsóbb és megteszi - vagy ha vannak kapcsolatok, akkor lejárt szavatosságú tápokhoz pl ingyen hozzá lehet jutni. (pl. állatorvosi rendelő nem adhat el lejárt tápot, de ha megbíznak benned odaadják ingyen, hogy ne kelljen kidobni. És ha nem évekről van szó, a csomagolás nem sérült, én nyugodt lelkiismerettel adnám.)


Nem tudom mire keresel még alternatívát, de tulajdonképpen ezen kívül még nem tudom milyen költségek merülhetnek fel. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2022. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!