Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tartsak Mongol futóegeret?

Hogyan tartsak Mongol futóegeret?

Figyelt kérdés
Szeretnék 2 Mongol futóegeret. Mi kell a tartásához? Hogyan tartsam? Ha van személyes tapasztalatok azt megköszönném. Most egy kutyám van, és volt egy hörcsögöm. Mennyivel másabb a Mongol futóegér?

2022. ápr. 1. 16:03
 1/3 anonim válasza:

Nem volt benne biztos, hogy a mongol futóegér az angolul Gerbil-e, és látom az :)


Igazából nem szükséges sok minden, csak nagy hely. A legjobb az egy IKEA Detolf bútor oldalra fordítva (ilyen van nekem).


Legyen nekik egy faházuk, fa kerék amiben tudnak futni. Golyós itató, csincsilla homoktartó amiben fürdöhetnek, meg soksok faforgács mert szeretnek ásni :D


Kajából pedig nagy a választék, én amazonról szoktam rendelni ami a top1 mindig.

2022. ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. ápr. 1. 17:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk egy leselejtezett, (eresztett, így a halaknak vettünk másikat) 90 literes akváriumban van egy pár mongol futóegerünk. Forgács és széna aljzatban vannak. Van bent egy kerámia ház, kerámia etető, golyós itató, fém futókerék. Ezek az állandó felszerelések. Minden mást 2 nap alatt szétrágnak. Játéknak jelenleg van bent fa alagút, emeletes faházikó, WC papír guriga, fatörzs. A legfontosabb, hogy nagyon biztonságos, fém, pontosan záródó tető legyen rajtuk, mert szökősek. Nekünk fém rács a tető, arra van szerelve fém szúnyogháló. Éjszakai állatok. Nálunk a gyerekek kapták őket, a gyerekszobában voltak kB 1 hétig nyáron. Majd a nappaliba költöztettük őket. Tiszták, nem büdösek. Könnyen kézhez szoktathatóak.
2022. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!