Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan érdemesebb törpe...

Honnan érdemesebb törpe nyulat venni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 17. 10:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

10:

Párban kell tartani, folyamatos orvosi ellenőrzésre (oltások, fogak) van szükségük, egyes egyedek napi szintű foglalkozást igényelnek, nem célszerű őket lerakni egy sarokba. Kárt tehetnek a lakásban és a berendezési tárgyakban (kábelek, szekrénylábak, parkettaszegély, tapéta, padlószőnyeg). Önmagukban is, megrázza az áram, emészthetetlen dolgot eszik meg, esetleg nem neki való ételhez jut, rosszabb esetben mérgező szobanövényt fogyaszt el. Folyamatosan figyelni kell a bogyózását, ha nem kakil, akkor leállt a bélmozgása, amibe bele is halhat. Egy rossz ugrás miatt eltörhet a lába, egy műtét pedig nem olcsó dolog. És nem is mindegy, hogy milyen orvoshoz viszi az ember, nem mindenki ért hozzájuk. Nem 1-2 évre veszi magához az ember, hanem jó esetben 10 évre. 10 évnyi felelősség. Sokan az internetes képek és videók miatt akarnak nyulat, mert jaj milyen cuki, és puha, de nagyon-nagyon hamar rá szoktak unni. Sok nyuszi nem magától lesz cuki, nevelés, szoktatás, foglalkozás eredménye. Ehhez sokaknak nincs türelme, egyszerűen elunják az egészet, mert azt nem kapták, amit vártak. A sötét oldal alatt ezeket értettem, hogy a nyúltartás nem merül ki annyiban, hogy répát adok neki és nézem a cukin mozgó orrocskáját.

2022. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11. Köszi, azért kérdeztem, mert volt törpenyuszim kb. 10 éve és most vagy az emlékek szépültek vagy nem tudom, nem emlékeztem a sötét oldalra. Nekem szabadon volt a szobában (előtte volt rendezés, hogy kábelekhez, növényekhez ne férjen hozzá) Vittem orvoshoz is, amiket írtál az mind igaz. Csak ezekre úgy gondoltam, hogy ezaz alapellátása, hogy megfelelő körülmények között éljen boldogan és egészségesen.


Köszi a válaszod! Akkor úgymond nekem sem maradt ki a sötét oldal. :)

2022. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!