Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen az amerikai csíkosmókus...

Milyen az amerikai csíkosmókus fogazata?

Figyelt kérdés
Pontosan kéne(bioszra), hogy milyen típusú a fogazata, és hogy milyen fogai vannak.

#biológia #fogazat #Amerikai csíkosmókus
2022. máj. 14. 16:34
 1/5 Pintér László ***** válasza:
100%
[link] Ebben benne van.
2022. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem tudom ez kell-e neked, minden esetre innen el tudsz indulni:

“Az amerikai csíkos mókus abban különbözik a többi csíkosmókustól, hogy kettővel kevesebb őrlőfoga van.”


[link]


Amúgy csak rákerestem mert a kérdés láttán érdekelt ,hogy miben különleges s hátha az első találatos Wiki cikk írja. S írja. Nem bántásból de hamarább ment mint kiírni egy kérdést…

2022. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most akkor a nösténymókus fogazata éredekel, vagy a hímmókusé. Ugyanis népszerű Pol doki szeint, ez jelentősen eltér. Légyszives pontosítsd a kérdésed.
2022. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, a Wikipédiát nyilván elolvastam, de annyi nem elég, hogy kettővel kevesebb őrlőfoga van.

Pl, mint itt az oroszlánnál:

Teljes ragadozó fogazat, metszőfogak, éles hegyes fejlett szemfogak, tarajos zápfogak.

Ilyen pontosan kéne leírni, elhiheted, hogy végignéztem, és az interneten sehol sincs róla elég infó, ezért gondoltam, hogy itt van valaki, aki tényleg ért hozzá, és le tudja írni, és pl azt is, hogy miben különbözik a két nem fogazata, mert nekem úgy allgemeine kéne az amerikai csíkosmókus fogazata.

2022. máj. 14. 17:30
 5/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Beírtam a keresőbe ,hogy “Tamias striatus teeth” s elég sok találatot adott ki. Többek közt mindenféle tanulmányokat és alább kész kérdéseket s rájuk a választ, például:

“How Many Teeth Do Chipmunks Have? Chipmunks, like most squirrels, have 20-22 teeth. They have four front teeth, four premolar teeth, and 12 molars.”


Mondjuk itt nem kimondottan az amerikait írja de azt már tudod ,hogy nekik miben más.


Vagy ott az angol Wiki ami rendszerint beszédesebb s pontosabb mint a magyar:

[link]

[link]


Jó tanács ha valamit nem találsz magyarul akkor keress rá mondjuk angolul. Általában mindenből több s pontosabb találat van.

2022. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!