Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megszült a tengerimalac,...

Megszült a tengerimalac, olvastam nem szabad a kicsikhez érni a szagunk miatt, meddig nem szabad hozzájuk érni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert az alom csere miatt 1-2 héten belül esedékesnek kellene lenni, de gondot se akarok okozni

2022. máj. 17. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy tudtam, ez csak a vadállatoknál van, olyan állatnál nem, amelyik ember mellett él, pláne a tiéd, és ismeri a szagod.
2022. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Tévedsz! Házi nyulaknál sem szabad hozzáérni a kis nyulakhoz, mert az anyjuk megérzi rajtuk az emberszagot és kiralja a fészekből amelyiket megfogta az ember!
2022. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Kesztyűvel fogd meg őket!
2022. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 nálunk nem csináltál ezt a nyulak. Nem dobta ki a kicsiket, mondjuk nálunk nem a kert végében volt és nem csak akkor látott minket amikor kaját kap vagy le akarjuk vágni.
2022. máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig nem szabad őket megfogni?
2022. máj. 17. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalacokat meglehet fogni születés után, nem fogja eldobni az anyjuk. (Lépj be a Tengerimalacok - Értük és Velük Facebook csoportba, sok hasznos infót olvashatsz.)

A nemek már születésük után jól láthatóak, érdemes megállapítani mert 3-4 hét után ivarérettek lesznek a fiúk és gyorsan befedezik az anyukát.

2022. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fogd meg őket (bár indokolatlanul gyorsak úgyhogy sok szerencsét) ha a mama engedi.


Mikor nálunk születtek kicsik (nyugi nem szaporítok, mentett malacka, már vemhes volt mikor hozzánk került) naponta mértem őket ahhoz meg ki kell venni, illetve az egyik sokkal kisebb volt és nem tudott járni így őt 3-4 óránként tápszerezni kellett, mikor visszaraktam ugyanúgy gondoskodott róla a mamája és mikor megerősödött etette is szóval semmi nem lesz ha megfogod őket, sőt, a piciket érdemes mérni hogy lásd hogyan fejlődnek.

2022. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!