Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ennyire gyakori a...

Miért ennyire gyakori a daganat a kisemlősöknél?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Őket is utolérte a civilizáció..
2022. máj. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
stressz
2022. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy akartam kérdezni, hogy mit lehet ez ellen tenni.
2022. máj. 3. 12:22
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Lehetséges, hogy a vegyszerek okozzák a növényekben. A testméretükhöz képest aránytalanul sokat esznek belőle.
2022. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Szoktak neki pl. Cebion cseppet csepegtetni a kajára bár amúgy is keverik az eledellel, meg szerintem a vegyszeres mosószerekkel kezelt felületeken-padló stb.-való rohangálás sem ideális nekik..Az enyémnek cisztája lett idősebb korára időnként leszívták neki :(
2022. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 3. 12:59
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
5-ös vagyok, hörcsögről volt szó, az állatorvos is mondta hogy gyakori sajnos a daganat náluk.Valami immunerősítés kéne de lehet kevés a D.vitamin nekik?? Napfényre gondolok..Általában ketrecben élnek..
2022. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem is a ketrecbe zártság. Természetesen nem így élnek. És ki tudja, hogy milyen helyről származnak. Biztos már benne van a génekben a betegségre való hajlam. Mint a kutyáknál. Ott is vannak olyan fajták, amelyek sokkal hajlamosabbak a betegségekre, mint mások, pont a sok tenyésztés miatt.
2022. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a beltenyésztés is közrejátszik, amíg tele van az internet szaporítókkal akik mindenféle hajlam vizsgálata nélkül pároztatják össze-vissza a rokonokat, illetve állatkereskedésekben is ivarérettség után még bőven együtt tartják az ellenkező nemű testvéreket, ne csodálkozzunk hogy minden baja van csóri állatnak. Illetve patkányoknál pl közrejátszik hogy mivel sokáig főleg laborállat volt, steril körülmények között, az immunrendszerük kb 0, ellenben sokat pont daganatok kutatására tenyésztettek ahol jól jön az erős hajlam rá. Ezt kombináld azzal hogy náluk sokszor annyira se figyelnek az egészségre mint mondjuk egy hörcsögnél mert eleségállat ott meg tényleg mindegy és kaptál egy gyakorlatilag garantáltan beteg állatot.
2022. máj. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azok a patkányok, akiket háziállatnak tartanak, azok laborállat ősöktől származnak? :O
2022. máj. 4. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!