Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baj, ha a tengerimalacok...

Baj, ha a tengerimalacok nagyrészt szárítva kapják a zöldféléket, gyümölcsöket is, a széna meg a száraztáp mellett?

Figyelt kérdés

Van ez az oldal, ahol lehet direkt ilyen kisállatoknak szánt gyógynövénymixeket, zöldségmixeket, gyümölcsmixeket venni és ott sokkal többféle és változatosabb, illetve biztonságosabbnak érzem, pontosan leírják, hogy mennyi időnként mennyit adhatok nekik belőle.

Szóval ami nincs benne ezekben a szárított mixekben, azokat adnám frissen: fehérrépa, spárga, sütőtök, zöldborsóhüvely, biosaláta, kukoricacsuma, reteklevél, sárgarépalevél, körte, cseresznye, szőlő, sárga és őszibarack, mandarin, (sárga)dinnye, áfonya, málna, illetve amit kint biztonsággal le merek szedni, az a tyúkhúr és a sima szálas füvek.



2022. máj. 28. 21:42
 1/4 anonim válasza:
70%
Nem baj,de azért jobb inkább nyersen mert ugye az friss. És imádják a malackák úgy is
2022. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Alapvetően a tengerimalacoknak nincs szükségük se zöldségre, se gyümölcsre. Az ő táplálékuk a nekik való táp (Versele laga cavia complete!), széna, fű. Nasinak esetleg borsószirom. Ha nagyon akarsz zöldséget/gyümölcsöt, akkor nagyon ritkán egy-két falatka frissen, kizárólag permet és vegyszermentes forrásból. De a legjobb, ha sose kapnak ilyeneket. Nagyon pici a testük, nagyon kevés bevitt permetszer is káros nekik, a gyümölcs pedig pluszban cukorbetegséget alakít ki náluk. Jó szívvel ajánlom a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület weboldalát és facebook oldalát, van YouTube csatornájuk is, illetve egy Facebook csoportjuk (Tengerimalacok értük, velük). Ezeken a platformokon mindent megtalálsz és ha kérdésed van, bármiben segítenek. :)
2022. máj. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

2/2 válaszadó, nem rosszindulatból irok. Amit leirtál, az nagyon egyhangú táplálásnak tünik nekem.

Igen, vigyázzunk a tengerimalacunk egészségére. De ök kis innyencek, és a legtöbb oldalon ennél sokkal változatosabb étrendeket irnak.

Pl. ott a paprika, magas a c-vitamin tartalma. A malacaim imádják. Szerintem a mennyiségen van a hangsúly,és a minőségen.

Nem gondolom úgy, hogy pl. egy szelet almától, amit havonta egyszer kap, cukorbeteg lenne.

Szerintem a túlzott féltés, és az emiatt kialakított egyoldalú táplálás sem jó a malacoknak.

De ez csak az én véleményem.

2022. okt. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem baj, sőt jobb is úgy nekik, hiszen a friss zöldségek nagy a nedvessegtartalma ami káros lehet a kis cocáinkra
2023. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!