Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem hajlandó az afrikai...

Miért nem hajlandó az afrikai fehérhasú törpesünöm többé száraztápot enni?

Figyelt kérdés
Többféle tápot szoktam bekeverni, és eddig imádta ropogtatni, a hét közepére már a tálka fele mindig kiürült. Az elmúlt egy hétben azonban szinte hozzá sem nyúl, és az új szokása, hogy elkezdi borogatni a tálkáit, mintha ételt keresne alattuk. A nedves tápot továbbra is megeszi, de például a lisztkukacon is csak átlépkedett tegnap (de azokat legalább később megette).

2016. okt. 6. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen fajta tápot kap? Lehet megunta és váltani kéne :) A bekeverés pedig nem ajánlott, mert a különböző tápok összetétele eltér, így nem tudod kiszámítani, hogy mennyi az optimális adag, illetve ha esetleg hízni kezdene se tudnád megállapítani, hogy melyik táptól.

Nálam royal canin fit 32-t esznek, de ha megunják, akkor néhány napig kittent kapnak :)

2016. okt. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy fajta tápot használok, csak ott vegyesen: Almo Nature, 2 rész csirke, 1 rész pulyka, 1 rész hal. Néha teszek bele 1 rész nyulat is.

Elhízni nem nagyon hízik, mert iszonyatosan "sportos", ki se lehet rázni a kerekéből, igazából pont az a bajom, hogy félek, hogy lesoványodik.

Royal Canint nem adok neki, mert abban van ízfokozó, sok helyen olvastam, hogy arra sok kisállat rászokik, és akkor már ha fene fenét eszik, se tudsz neki mást adni.

Azért is baj most, hogy leszokóban van a száraz tápról, mert abba szoktam tenni a vitaminját. =( Nagyon fura, mert eddig sokszor simán a száraz tápot választotta, ha nem volt ínyére a nedves táp.

2016. okt. 6. 19:55
 3/4 anonim ***** válasza:

a royal canin kőrül rengeteg a rémhír, ami arra vezethető vissza, hogy régen két külön helyen gyártottak egy név alatt az egyik silány minőség volt, a másik a mai szuper prémiumtáp, az hogy neten a mai napig a régi rémhírek keringenek nem értem miért van. Épp ugyanaz, mint az E-számos tömeghisztéria, amin aki egy kicsit is ért hozzá jót röhög.


De akkor próbálkozz másfajta táppal, mert száraztápot kell ennie, márcsak a fogai miatt is.

2016. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsusztina válasza:

Nekem most már több mint két éves a sünöm, úgyhogy saját tapasztalat alapján tudok neked tippet adni. Nálam is van olyan, hogy felborogatja a tálkát. Ez szerintem azt jelzi, hogy nem ízlik neki a táp vagy már unja. Én mondjuk szoktam neki kétnaponta mást is adni: pl. rántottát só és olaj nélkül, darált marhát, csirkét, csirkeszivet mikróban elkészítve. Ezeket SOHA nem borítja fel. :) De hát muszáj teljes értékű tápot is kapnia. Én amúgy mindig csak egy napi adagot rakok neki ki. A tápos napokon általában nagyon keveset eszik, de akkor sem kap mást, illetve lisztkukacot vagy gyászbogárlárvát kap még. Hogy mégis minden nap kapjon valami teljes értékű macskatápot, szoktam egy néhány darabot valamilyen más fajtából eldugni neki a szobában (éjszaka a hálóban szabadon kolbászolhat, ezt kiharcolta magának :) ). Legalább egy kicsit kiéli a vadászösztönét is.

Mostanság Applaws és Concept for Life macskakajcsit kap.

2017. márc. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!