Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszimnak honnan tudok...

Törpenyuszimnak honnan tudok szerezni friss növényeket?

Figyelt kérdés
Szénát, tápot, szárított növényeket kap. Régebben gyümölcsöket is adtam neki, de arról leszoktunk mert mondták inkább növényeket adjak neki. Adtam is, csak nagyon nehezen tudok szerezni bio zöldséget. Volt egy bolt, de az megszűnt, áruházakban nem merek vásárolni zöldeket, mert nem tudom mivel kezelik. Búzafüvet is adtam, csak azzal az volt a baj h időnként bepenészedett a földje és a fű szép volt ugyan, de úgy már nem mertem odadadni. Tud valaki ötletet, hogy honnan szerezzek frisset megbízható helyről? Nem kertes házban lakunk. Nem is akarok neki minden nap adni, csak egy héten néhányszor.
2022. júl. 10. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
5%

Irány a természet, túra, bicaj és szedj neki.

Egyébként miért nem adsz neki nem bio-t, a vágó nyulakat sem bioval etetik...

2022. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Csíráztass otthon búzát, lucernát, stb.
2022. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy a vegyszerezés miatt lehet baja. Meg hogy a törpenyulaknak érzékenyebb a pocakja mint a húsnyulaknak
2022. júl. 10. 12:42
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Majd hozzá szokik.
2022. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként miért nem adsz neki nem bio-t, a vágó nyulakat sem bioval etetik...


A húsnyúl nem 8-10 évig élő házikedvenc. Néhány hónap alatt nem nyírja ki a nem megfelelő étrend.

2022. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem irtad ki, hogy mennyire vagy mozgásképes? (Korod? Idöd? Jármüveid? Szép hazánk melyik részén vannak ezek a gondjaid?)
2022. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kellegypofon válasza:
41%
Kert.
2022. júl. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"A húsnyúl nem 8-10 évig élő házikedvenc. Néhány hónap alatt nem nyírja ki a nem megfelelő étrend"

Tehát, úgy tudunk szép hosszú életet adni neki, hogy ketrecben tartjuk... Lehet, ha tudná, ő kérné a teskós répát, hogy mielőbb véget vessen...

2022. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Én nem feltétlenül veszek biot,de próbálok megbízható helyről. Piacon,kistermelőknél is érdemes szétnézni, sokan segítőkészek. Átlag a pár csokor petrezselymet áruló nénikék,bácsikák nem szoktak vegyszerezni,de rá is lehet kérdezni.

Egyébként lehet nekik gyümölcsöt adni, de csak nasi-mennyiségben a cukortartalma miatt.

2022. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Tehát, úgy tudunk szép hosszú életet adni neki, hogy ketrecben tartjuk...


Tévedés... Nagyon sok törpenyúl él szabadon a lakásban

2022. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!