Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Néhány órája szült a tengerima...

Néhány órája szült a tengerimalacom két kis halott babát. Nem tudtam, hogy terhes, mégcsak kb most 4-5 hónapos. Délután viszem az állatorvoshoz, bár úgy tűnik jól van. Mire számíthatok a dokinál, mit fog vele csinálni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 27. 03:53
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Képek, videók alapján azt mondanám, koraszülöttek voltak.
2022. júl. 27. 04:08
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Semmit nem csinál, ha jól van. Esetleg ad neki egy vitamininjekciót, vagy egyéb veszélytelen dolgot, hogy meg tudja indokolni, miért kér tőled olyan sok pénzt.

(Amúgy a tengerimalac nem terhes szokott lenni, hanem vemhes. Terhesek az emberek (nők) szoktak lenni. Szóval az állatorvosnál ne nevettesd ki magad ezzel, mert az felhívás az állatorvos számára, hogy kétszer annyit kérjen.)

2022. júl. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Hat azert jobb helyeken megvizsgalja normalisan es megnezi; hogy maradt-e benne peldaul meg baba.


Es nehogy mar azert kerjen tobb penzt, mert valaki nem ert hozza es rossz terminust hasznal. Ha ez igy mukodne, szerintem en mar plusz egy milliot kifizettem volna neki 🤣

Nem fog kinevetni.

2022. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az az alap, hogy megvizsgálják, maradt-e még benne.
2022. júl. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Megvizsgálják az tuti.
2022. júl. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vemhesnek mondják, és nem szül, hanem ellik.

De ennyire nem folytam bele ebbe a dologba, mert nem terveztem szaporítani, hanem majd egy lány társat hozni mellé.

De most olvastam, hogy a fél éves kor előtt szaporított tengerimalac ritkán éli meg a két éves kort, mondjátok, hogy ez nem igaz 😭

2022. júl. 27. 09:36
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz.
2022. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azt írja: "A túl korai ellés okozta károsodások nem mindig jönnek elő azonnal, ám a túl fiatalon szaporított nőstény sajnos ritkán éri el a kétéves kort"

És: "A vemhességek során a nőstény szervezete szinte kizárólag a babákra fókuszál, így a túl fiatal nőstény szervezete visszafordíthatatlanul károsodik"

Édes Pici Kincsem, minek tették ki Őt 😭😭

2022. júl. 27. 11:24
 9/17 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés:

Voltunk dokinál. Alapos vizsgálaton esett át, ultrahang is volt. 40 fok a hője és valami gyulladása van az ivarszervében, ez okozhatta talán a vetélést is. Kapott 3 injekciót, antibiotikum, láz és gyulladáscsökkentő meg valami, kettőt bőr alá nyaktájékon, egyet combizomba. Kapott tasakos pro-prebiotikumos port, az emésztése helyreállítására, amit vízzel bekeverve 4 napig adnom kell neki be kis fecskendővel. Főleg szénát egyen, mellé jó minőségű malactápot, egy ideig a frisset hanyagolni kell. 2 nap múlva fel kell hívnom helyzetjelentést adni, hogy jól van-e, ha rosszabbodik azonnal hívjam, mert akkor ki kell pakolni.

Arra a két éves dologra pedig azt mondta, hogy ez így nem jelenthető ki, előfordulhatnak a későbbiekben problémák, de nem feltétlen.

Nagyon hozzáértő, lelkiismeretes és megnyugtató volt a doktor úr.

2022. júl. 27. 17:08
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Szegényke. Remélem, meggyógyul!
2022. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!