Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Néhány órája szült a tengerima...

Néhány órája szült a tengerimalacom két kis halott babát. Nem tudtam, hogy terhes, mégcsak kb most 4-5 hónapos. Délután viszem az állatorvoshoz, bár úgy tűnik jól van. Mire számíthatok a dokinál, mit fog vele csinálni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 27. 03:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
Ez jó, hogy ilyen szuperül el lett látva a malacka. :) Te is felelős gazdinak tűnsz, (ha még nem vagy tag) ajánlom lépj be a Tengerimalacok - Értük és Velük Facebook csoportba. Ez a Magyar Tengerimalac védő egyesület csoportja. Rengeteg hasznos infót olvashatsz, és egy remek segítő csoport. :)
2022. júl. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Viszont valamiben még nem vagyok biztos. Mondtam a dokinak, hogy a Crispy Pellet tápot kapja, nem mondott rá semmit, csak, hogy oké, a szénát és a jó minőségű tápot kapja most, a frisset, zöldség gyümölcs féléket hanyagoljuk.

Akkor ez azt jelenti, hogy jó ez a táp? Mert gondolkodom, hogy rendelek Cunipic Alpha Pro malactápot, csak 2500ft a szállítási díj + 5000 maga a 1,75kg-os táp, a Crispy meg van itt helyben a boltban 3000 a 2kg-os. Jobb annyival az Alpha Pro?

2022. júl. 28. 05:25
 13/17 anonim ***** válasza:

11-es válaszoló vagyok.

A Crispy Pellet sajnos nem jó táp. A jó tápok közük a legalapabb a Versele-Laga Complete Cavia, ez elég sok helyen beszerezhető, sokan ezzel etetnek, ez egy megfelelő táp, de viszont vannak ettől jobb tápok: (Az általad is említett) Cunipic Alpha Pro, Oxbow, Bunny Nature, Real Nature.


En Cunipic Alpha Pro táppal etetek, jobb az összetétele, mint a Complete tápnak.


A zöldséget/gyümölcsöt később is jobb hanyagolni, mert nincs a malacka emésztésének szüksége rá. Ellenben okozhat komoly problémákat, én a malackáimnak egyáltalán nem adok. Nasiként sokkal jobbak nekik a különböző szárított fűfélék, gyógynövények. Pl. szárított pitypangot, csalánt szoktam nekik adni néha nasiként gyümölcs/zöldség helyett.

[link]

2022. júl. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
12%
Bejött, hogy aki látványosan nem ért hozzá, az lenyúlják. Ultrahangra nem feltétlenül lett volna szükség, de látták rajtad, hogy te ki fogod fizetni azt is, egy fél vödörnyi tengerimalac árába került biztos...
2022. júl. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

17ezer forintot fizettem összesen az alapos vizsgálatért és tanácsadásért, az ultrahangért, a 3 injekcióért, az emésztés helyreállító instant vegetáért.

Nem mondta, hogy feltétlenül szükséges az UH, csak mivel nem teljesen kifejlett babákról volt szó, ezért kézzel vizsgálatból nem tudta 100%-ra mondani, hogy van-e benne még. De ott látta meg a gyulladásos izét.

2022. júl. 29. 15:49
 16/17 A kérdező kommentje:
Meggyógyult a Kincsem
2022. júl. 30. 10:19
 17/17 anonim ***** válasza:
Szuper!!!
2022. aug. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!