Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik jobb választás 11 éves...

Melyik jobb választás 11 éves lány számára? Csincsilla ,nyúl vagy süni ? Melyiket lehet legjobban babusgatni , szeretgetni ? 😁

Figyelt kérdés

Helyünk van , lány szereti állatokat , mindent is 🙈🤣 van már egy hörcsög , szépen gondoskodik róla.

Vannak halaink ,abban is szok segíteni etetni ,tisztítani, szóval ezzel nincs gond . Meg mi a szülei is állat maniasak vagyunk , szóval ,bármi lesz kidobni nem fogjuk 😁

Tapasztalatok érdekelnének, pro és konra . Mert az ami , vagy mért ne .



2022. aug. 3. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nyúl a legcukibb és simogatni is lehet ha már bízik az emberben viszont oltás fontos neki és ha beteg lesz csak egzotikus orvos jó neki mert sima állatorvos nem tudja ellátni és nem olcsó mulatság.Bármit nem ehet meg mert érzékeny állat viszont ha betartjátok a tartásához szükséges dolgokat akkor akár 10-15 évet elél és sok örömet hoz az életekbe mert nagyon szeretetre méltó kis állatka.Remélem tudtam segíteni:)Nekem van 3 házinyuszim és imádom őket💕💕
2022. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Én a sünihez tudok hozzászólni: nem mind babusgatható. Van, amelyik szereti, de olyan is, amelyik minden szoktatás ellenére sem lesz igazán bújós, sőt, némelyik még akár morci is maradhat. Plusz: éjszakai életet él, tehát éjjel szeret vackolódni, mozgolódni a leginkább. Télen fontos, hogy ne hibernáljon, mert arra akár rá is mehet az egészsége. Őhozzájuk sem ért minden állatorvos.


Cica nem jöhet szóba? Egy kedvesebb természetű cica jó választás lehetne, persze a hörire vigyázni kell, de nálunk is volt akvárium mellett pl. gond nélkül a cica. Ivartalanított fiú cicánk van, nagyon bújós, a végtelenségig el tudja simogattatni magát. Rövidszőrű, a kefélést, szőrápolást is szereti. Cicához a legtöbb állatorvos is ért, ami nagy könnyebbség, ha baj van.

2022. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem.

A csincsilla és a nyúl társas állatok, minimum kettő kell, és kényesek. Nem viselik jól a stresszt, érzékeny az emésztésük, idő és helyigényes állatok.

A sün tartható egyedül, de mindhárom inkább éjjel aktív, hangos.

2022. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyikese. Kényes mindegyik.

Tengerimalac talán de azok is párban (2 nőstény) és nagy (!!!!!) ketrecben! Megfelelő minőségű széna és szemes takarmány etetésével.

2022. aug. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Ezekből egyiket se, nem jó nekik ha "dédelgetik" (az állat szempontjából zaklatják, stresszelik őket) Válasszatok emberbarátabb fajt kisgyereknek. Amelyik tűri a nyüstölést.
2022. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak ilyen korában tengeri malackákat vettem, nagyon szerette őket, lehetett babusgatni, mentek hozzá. Nagy ketrecük volt, minden délután kiengedte őket, amikor otthon volt és mentek hozzá (meg felfedezni a lakást. Szépen el is takarította a lányom az elpottyantott kakikat, nem lehetett őket rávenni, hogy kint legalább egy helyre ürítsenek. De nagyon aranyosak voltak, amikor sok év után elpusztultak, nagyon megsiratta őket.
2022. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem javaslom.

Tengerimalacot viszont bátran!

A facebookon van mentésükkel foglalkozó szervezet, ahol garantáltan egészséges, orvosi vizsgálaton átesett (hmek esetében ivartalanított) malackákat fogadhatsz örökbe, és kimerítő részletességgel leírják, hogyan teremthetsz olyan körülményeket nekik, ahol jól érzik magukat. Egyébként ők is társas állatok. [link]

Ha kizárólag egy állatot akarsz tartani akkor viszont szíriai aranyhörcsögöt javaslok, legtöbbjük szeret kézben lenni. Inkább éjszakai állatok, cserébe szinte szagtalanok. Itt is van szervezet, nézz szét az oldalukon [link]

2022. aug. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Akik tengerimalacot javasolnak, azoknak mondanám, hogy a tengerimalac sem egy babusgatni való állatka. Nekem van 2, szelídek, odajönnek, elveszik az ennivalót kézből, meglehet őket simizni, de kézben nagyon nem szeretnek lenni, ha fel szeretném venni őket menekülnek, de ez normális viselkedés mivel zsákmányállatok. Erről írnak is a malackás csoportokban, hogy inkább nézegetni való állatkák, persze biztos vannak kivételek, de a legtöbb tengerimalac nem szereti a babusgatást, nagyon stresszes nekik.


Másolok egy hozzászólást a Malacvédő Egyesület csoportjából, ami teljesen jól bemutatja milyenek is ezek a kisállatok: “A malacok igényei az alábbiak: 1. Adj enni! 2. Adj enni! 3. Adj még enni! 4. Ne vágd le a körmöm! 5. Tegyél tisztába! 6. Ha úgy van, vigyél egzós dokihoz. Amúgy meg: hagyjál békén!!! :D

De tényleg. A nyunyorgatásokra nekünk van szükégünk, gazdiknak.”

2022. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló. A tengerimalac fűevő állat, nem a szemestakarmány az ennivalója! Felháborító, hogy még ma is tömik a nyulakat meg a tengerimalacokat is szemestakarmánnyal… miközben nagyon nem ez a faj igénye.

[link]

[link]

2022. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8:

én is fentebb malacot javasoltam, de ezek szerint csak én fogtam ki annyira emberközpontú, nyunyurgatásigényes malacokat? (mondjuk nem csak a malacaim, az aranyhörcsögeim, sőt, a patkányaim is ilyenek voltak de pl. a nyúlam és a csincsilláim határozottan nem) Jó, a a kajakövetelő malacvisítás tényleg megvolt :)

2022. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!