Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot, vagy hörcsögöt...

Emma2345 kérdése:

Tengerimalacot, vagy hörcsögöt vegyek?

Figyelt kérdés
Igazából eredetileg hörcsögöt akartam, mivel sokkal jobban szeretnék kisebb termetű állatkát, de nem rég hallottam pár rosszat róla, a tengerimalacról meg pár jó dolgot, így nem tudom végül melyik legyen. Tudom hogy van törpe tengerimalac, viszont félek hogy azt nem lenne könnyű gyorsan találni valahol, lehetőleg fiatalabbat. Köszönöm a válaszokat! :)

2019. júl. 17. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Hörcsög infók: [link]

Tengerimalac infók: [link]


Olvasd végig mindkét oldalt alaposan. Majd utána dönts, szerintem így érdemes és könnyebb is lesz (nem csak hallasz 1-2 dolgot hanem alátámasztott tényeket olvashatsz)

2019. júl. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Ezt neked kell eldönteni, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is.


Hörcsög:


Előnyök


-Kisebb

-Könnyebb tartani, kevesebbet kell takarítani

-Olcsóbb a tartása

-Kevésbé félénk a tengerimalachoz képest


Hátrányok


-Kevesebb ideig él

-Harapósabb

-Éjszaka aktív

-Csak egyedül szabad tartani, sok példa van arra, hogy megöli a társát, főleg ha azonos nemű


Tengerimalac:


Előnyök


-Őket ölbe is veheted akár, nem kell rájuk úgy vigyázni mint egy hörcsögre

-Hosszabb ideig élnek

-Tarthatsz egyszerre többet is, sőt kifejezetten társas állatok

-Nappal aktív, éjszaka alszik


Hátrányok


-Általában félősebbek mint a hörcsögök

-Drágább a tartása

-Többször kell takarítani

-Büdösebbek

2019. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiknek az igényeit ki tudod elégíteni. Malacnak nagyobb hely kell és minimum kettőt tartunk.
2019. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Hörcsögöt tartani egyszerűbb, ezért ha az tetszik, nem beszélnélek rá a malacra. Nekem volt mindkettő. Mindegyikről tudnék jót és rosszat is mondani, de mivel minden állatka külön egyéniség, nem biztos, hogy te is ugyanezeket tapasztalnád. 1-2 jó vagy rossz véleményből ne vonj le következtetéseket az egész fajra, mert soha nem tudhatod a pontos okokat.

Mindkét állatka imádnivaló és kezes tud lenni, de fontos, hogy megbízható helyről szerezd be őket. Vagy tenyésztőt válassz, vagy a malac és hörcsög mentéstől fogadj örökbe. Kereskedésből ne, mert nek tudhatod, hogy az állat beteg-e, és lehet, hogy olyan előélete volt, ami miatt sosem fog igazán bízni benned.


Én is azt tudom mondani, amit előttem: nézz utána nagyon alaposan, hogy melyik állatnak mire van szüksége és azt válaszd, amelyiknek a legjobb életet tudnád biztosítani. Mindkettő imádnivaló, úgyhogy ezzel nem lőhetsz mellé!

2019. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapból kisebb állatkát szeretnél, akkor inkább a hörcsög. Tengerimalacoknak nagy hely kell, megfelelő méretű ketrec, és nem árt kifutót is csinálni nekik ahol randalírozhatnak ha ki vannak engedve.
2019. júl. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!