Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Felnőtt nyuszi szelídítése?...

Felnőtt nyuszi szelídítése? Ezzel örökre elcsesztem, vagy visszaszerezhetem a bizalmukat?

Figyelt kérdés

Kinti, 2 és fél éves nyuszikról van szó, kb fél évesen érkeztek ide.


Az első évben nem sok időm volt foglalkozni velük sajnos. Akkor ettek a kezemből, az egyik szagolgatott, de megsimogatni nem tudtam. A következő évben ugyanez volt, de próbálkoztam, és hozzá tudtam érni. Beszéltem hozzá, mindent megtettem amit olvastam a nyuszi szelídítésről. Nagyjából haladtunk, ebben az évben már egy kis simit is engedett. Mikor vittem őket oltásra nehéz volt elkapni őket, mert csak az egyik engedte, hogy közel menjek hozzá. Ez után egy kicsit visszaléptünk, de ő még mindig evett a kezemből.


Ez után vettünk fát, hogy ne gázzal kelljen fűteni télen. Hasított fa volt, és hiába kértem, hogy ne a nyuszik elé tegyük, senki nem foglalkozott vele. Ezeket fel is kellett vágni, és szintén hiába könyörögtem, hogy ne a nyuszik előtt, újfent nem foglalkoztak vele. Ez pár napja történt. Azóta annyira visszaesett a bizalmuk, hogy a közelemben csak az egyik hajlandó enni, de a kezemből már ő se. Most azzal próbálkoztam, hogy kb fél méterre a ketrectől leültem, és elkezdtem énekelni meg elmondani a walesi bárdokat :D

Ezt addig csináltam, amíg el nem kezdtek normálisan viselkedni, nem csak ülni és figyelni engem. Működhet, ha ezt csinálom és napról napra közelebb ülök a ketrechez? Mikor felálltam megint megijedtek.


Nagyon szomorú vagyok miatta, mert magamtól azt akartam szülinapomra, hogy minimum az egyik nyuszit megszelídítem, mert utána a másik is meg fog bízni bennem előbb-utóbb. A szülinapom nem sokára itt van, és szerintem esélytelen, hogy addigra akár hozzá tudjak érni.


De nem csak ezért, nyilván nem jó nekik, hogy minden tavasszal traumának élik meg az oltást :(



2022. aug. 13. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy nekem ma van a szülinapom 😂.

Na, én azt javaslom hogy folytatsd, csak a végén ne fel állj hanem dőlj hátra és csussz ki a szobából/látóhatárbol. Fejleményt kerek (akár priviben is)!

2022. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Boldog szülinapot, és köszönöm a tanácsot! Ha lesz fejlemény írok majd! :D
2022. aug. 14. 10:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszi😁
2022. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ma közelebb ültem le hozzájuk és gyorsabban kezdtek el enni (vittem nekik répazöldet). Kipróbáltam azt is amit írtál, és most nem ijedtek meg, csak nézték, ahogy kimegyek :D
2022. aug. 14. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szupi
2022. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma már egész közel ültem a ketrechez, és elég volt a szeptember végén felét elmondanom, már mászkáltak mintha ott se lennék, és az egyikük oda is jött a falhoz és felém szagolgatott :D
2022. aug. 15. 19:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó. Ha már zavartalanul vannak akkor megpróbálhatja a kézből etetést. Először egy hosszú valamit adj neki, pl répacsik, vagy zöldség, vagy petrezselyem. Csak legyél mozdulatlan és várd meg amíg megeszik a kezedből. Sok sikert ehhez is
2022. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hosszúhajú ***** válasza:
mi újság most?????????
jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az egyikkel sikerrel jártam, engedi, hogy simizzem, mindig jön amint megjelenek. A másikkal is-is a helyzet, evés közben kis kezesbárány, de amúgy nem jön a közelembe. Szerintem ő csak ilyen :D
jan. 26. 13:09
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
jajdejó! :) akkor sose késő :)
jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!