Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám összeszokatni?

Hogyan tudnám összeszokatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 éve vettem egy 4 hónapos kislány tengerimalacot, és úgy döntöttem veszek neki társat. Ma hoztam el, ő is kislány, 3 hónapos. Először is olyan helyre tettem őket, ahol a nagyobb már jártas volt sajnos. A nagyobb nyalta és szagolta, majd mikor a kicsi meg akart mozdulni támadt. Nyilván védte a helyét, de én rossz infót kaptam, ezért raktam őket ide. Utánaolvastam és második nekifutásra olyan helyre tettem őket ami mindkettőjüknek ismeretlen. Ilyenkor már a nagyobb sem mert közeledni a kicsihez, a kicsi pedig nyugodt és békés volt. Szagolgatások megvoltak itt is, de nem volt dominancia párbaj. Segítséget szeretnék kérni, hogyan tudnám őket összeszokatni. Jelenleg külön helyen vannak. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2022. okt. 30. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Semleges helyre tedd ki őket a lakásba, több bújót és szénakupacot tegyél köréjük és legyenek így akár több órán át, ha nincs fogkocogtatás és erélyesebb fellépés egymás iránt akkor beteheted őket a ketrecbe, amit tisztítsd jól ki ecettel, hogy ne érződjön egyiknek se az illata. :) Legyen a ketrecükben is mindenből kettő, fontos nagyon, hogy két olyan bújójuk legyen amelynek két bejárata van, hogy ne tudják egymást beszorítani, ezzel is csökken a konfliktus esélye.
2022. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2022. okt. 30. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!