Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Múlt héten vettem két dzsungár...

Múlt héten vettem két dzsungáriai törpehörcsögöt?

Figyelt kérdés
amikor hazavittem semmi bajuk nem volt,este mikor aludtam állandóan arra keltem hogy "sípolnak",utána való este is ugyan ez volt.Másnap különraktam őket, hogy lenyugodjanak,aztán összeraktam őket újra és elkezdtem figyelni őket.A lényeg az volt, hogy a fiú csak ült a lány pedig állandóan megtámadta a fiút,odáig fajult a dolog, hogy elkezdett vérezni a fiú és ha már meglátta a lányt rögtön hátra feküdt és elkezdett sípolni,kivettem és elvittem ahol vettem és visszadtam a lányt és megmondtam hogy nem jönnek ki egymással.ma pedig vettem egy új lányt,ami sokkal normálisabb,nem harap,nem sípol,de ha már hozzáér a fiú hörihez rögtön elkezd sípolni pedig nem is bántja a lány.Nem tudom hogy mit tegyek mert jó lenne ha lennének kis hörik.valakinek valamilyen ötlete nincs hogy mi lehet a gond vagy mit csinálok rosszul? lehet hogy a fiú annyira félt az első lánytól hogy már minden höritől félni fog.(ha én megfogom a fiú hörit nem sípol és nem is harap)
2010. szept. 28. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A hörcsögök erősen territoriális szemléletűek ("A terrárium csak az enyém!"). A nőstény hörcsög általában csak párosodáskor tűri meg a területén a hímet (persze ez nem minden esetben van így). Szerintem nem a trauma, hanem az ösztönei miatt védekezik.
2010. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de a mostani nőstény nem bántja csak mondjuk oda akar feküdni a fiú mellé hogy együtt aludjanak de a fiú rögtön elkezd sípolni és elfut..lehet hogy a fiú höri meleg..mert nem úgy látszik mintha nagyon meg akarja izélni vagy bármit is akar tenni..
2010. szept. 28. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Az az alapvető gond, hogy a hörcsögök magányos állatok. Össze lehet ugyan őket szoktatni, de nagyon nehéz. Minél fiatalabb, annál jobban megy. De tenyésztőknek is több hétbe telik, mire össze tudják pároztatni a dzsungijaikat. :S
2010. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet fura kérdés, de biztos nem egynemûek? Én jártam már így, hogy azt hittem különbözô nemûek. Majdnem kinyírták egymást. Amelyiket fiúnak hittem, az pár nap múlva leellett.
2010. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

tuti hogy nem mert amikor visszavittem a lányt vittem a fiút is hátha egyneműek de nem voltak azok..a mostani biztos lány


lehet hogyha várok megszokja a fiú a lányt mert a lány már megszokta a fiút?

2010. szept. 28. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ilyen ezek a lányok...:D Terrorizálnak minket fiúkat és harapnak is...:D Viccet félre téve sztem azért fél még mindig,mert az elöző annyira megfélemlitette,hogy már nem bizik egy lányban sem!
2010. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Enting ***** válasza:
Igen, lehet, hogy megszokja még... adj egy kis időt neki. az jó jel, ha nem harcolnak. Az enyémek együtt élték le az életüket, és imádták egymást végig. Egy alom született, arra az időre külön kellett költöztetni őket, de utána még vissza is szoktak egymáshoz. A dzsungáriai elég jól bírja a társaságot. azért szerintem biztosíts két házikót.
2010. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!