Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 5 hetes vetélés szülésnek...

Egy 5 hetes vetélés szülésnek számít a tengerimalacoknál?

Figyelt kérdés

Ugye van az a dolog, hogy 10 hós koráig, ha nem szül, akkor már nem is fog tudni, mert becsontosodik a medencéje és képtelen lesz megszülni a későbbiekben a babákat.

Na most tegyük fel, hogy egy 5 hónapos tengerimalac elvetélt kb 5 hetes kicsiket.

Akkor ha 9-10 hósan véletlenül újra terhes lesz, akkor 11-12 hónaposan képes lesz még szülni?

Ha nem, akkor honnan fogom tudni, ha császárra kell vinni?


2022. dec. 25. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az a legegyszerűbb, ha nem szaporítasz tengerimalacot, hiszen, ha tenyésztő lennél, akkor tudnád, hogy ezt a kérdést állatorvosnak kellene feltenned, nem random gyakoris emberektől.
2022. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Ne legyen vemhes se véletlenül se szándékosan. Felelősségteljes gazdi nem szaporít semmilyen állatot. Vagy 120 gazdikereső tengerimalac várja a Tengerimalac Védő Közhasznú Egyesületnél hogy örökbe fogadják őket...
2022. dec. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Úgy volt, hogy lány a második is.

De most azt látom, hogy nem tudom, hogy ez dominancia vagy meg akarja ugrani.

De amelyiknek volt vetélése, az csattogtatja a fogát a másikra. Miközben a másik hátulról akár rámenni, szóval így forognak körbe és nem tudom, hogy ez veszekedés vagy párzás próbál lenni.

2022. dec. 25. 14:40
 4/11 A kérdező kommentje:

De ha mégis fiú és már megtörtént, akkor mi mást tehetnék.

Kedden mennek dokihoz.

Addig betettem közéjük az elválasztó rácsot, amit ezerrel rágnak, főleg az elvileglány.

2022. dec. 25. 14:42
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Mindenképpen legyenek külön. Egyébként egy halom tengerimalacos fb csoport van ahol tudnak segíteni a nem meghatározásban (is). Azokba lépj be. És olvasd el alaposan a tengerimalacok.hu oldalt.
2022. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát nem lettem előrébb, míg dokihoz kerülnek...
2022. dec. 26. 02:13
 7/11 A kérdező kommentje:

Abba maradt ez a veszekedős akármi, sírtak egymás után, kivettem az elválasztó rácsot.

Szerintem csak egy kis vita volt, ami már megoldódott.

2022. dec. 26. 10:51
 8/11 anonim ***** válasza:
De az Isten áldjon meg, a nemeket állapítsd már meg biztosra, mielőtt összeengeded őket. Ha különböző neműek, ivartalanítás előtt nagyon nem kellene találkozniuk...
2022. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Elolvastam, 15 naponta 2 napig "menstruál" a tengerimalac nőstény, ezen belül is csak 6-12 óra az, amikor magára engedi a hímet.

Ha valami volt, annak már vége, de most megfigyelem őket két hét múlva, ha megint előjön ez a valami vagy ha a biztoslánynak elkezd nőni a hasa, akkor szét lesznek választva és mennek dokihoz.

De szerintem lány, többször megnéztem és egyforma nekik, szóval valószínűleg csak egy kis vita volt.

Most még úgyse tudná a doki megmondani, ha most esett volna teherbe.

Meg azt is elolvastam, hogy 10 hónapos koráig nem szülnie kell, hanem teherbe esni, mert 1 éves koráig kell szülnie, vagyis nem kell, de utána már nem is szabad, ha előtte nem szült.


Amúgy, ha tegyük fel, terhes lett, szerintetek melyik a kockázatosabb:

1. Megszül a nőstény, a hím pedig ivartalanítva lesz, a picik közül a nőstények itt maradnak, a hímeket elajándékozzuk.

2. A nőstényt ivartalanítjuk, mielőtt szülhetne.

2022. dec. 26. 20:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a második opció. Így is egy csomó feleslegesen megszületett malac teng leng az országban. Nincs értelme növelni a számukat. Főleg úgy hogy ez a nőstény számára is kockázatos.
2022. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!