Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ad egy tenyésztő ingyen...

Miért ad egy tenyésztő ingyen egy tengerimalacot?

Figyelt kérdés

Találtam egy hirdetést, amiben egy tenyésztő elajándékozna egy malacot. Azt írja, hogy helyhiány miatt, de szerintem ez lehetetlen.

Hogy lehet egy tenyésztőnél helyhiány és miért pont azt az egy malacot akarja "kiselejtezni?

Lehetséges, hogy valami betegsége van a malacnak?


2010. okt. 2. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tenyésztő,azért...
2010. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! én is láttam ilyet sok helyen. Szerintem a helyhiány miatt is lehet, meg, hogy a malacka külsőleg nem megfelelő így nem adhatja el drágábban, nem lesznek eredményei és neki nem éri meg tartani. Ha beteg lenne szerintem azt a normálisabb tenyésztők feltüntetnék.
2010. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy nem tenyésztő, de az is lehet, hogy valamilyen betegsége van.
2010. okt. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Az is lehet, h. vmi baja van, nem úgy áll a füle, vagy ilyesmi.. vagyis nem tökéletes..

Nekünk van egy labradorunk, akit vmi ilyesmié ajándékozott el egy tenyésztő..

2010. okt. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Általában tenyésztő azért ajándékoz el állatkát, mert valamilyen külső jegye eltér a standardtól, nem tudja eladni és tenyésztésre sem használható.
2010. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

a vmi baja van alatt azt értettem,amit mellé le is írtam...

Ha beteg lenne, akkor azt fel kéne tüntetnie (sztem) vagy eleve elaltatná, ha örökre megmaradna a baja...

2010. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bocipók ***** válasza:

Nem valószínű, hogy beteg. Olyan esetről én is tudok, hogy a tenyésztő megrendelésre lehozott 3 almot, de nem jelentkeztek értük (külföldi partner), így a nyakán maradt egy csomó rágcsáló. Telt-múlt az idő, az állatkák nőttek, felnőttként nem kellenek már senkinek, ezért a végén már ő is ajándékba adta (még így is kisebb a veszteség, mint tovább etetni). A lelkiismeretes tenyésztők állatkereskedésbe nem adják őket, interneten hirdetik magukat.

Vagy az általam írt verzió van, vagy "hibás". Több forgója van a szőrében, nem előírásszerű a füle, a szőrszíne stb.

Biztos, hogy nem beteg!!!!!

2010. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez egy albínó malac.
2010. okt. 2. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy olyan malac ami nem illik a tenyészetbe, mert más fajta, nincs rajta annyi forgó, vagy bármi ilyesmi. És ez lehet az oka, hogy pont azt a malacot "selejtezi ki". De a hirdetést lécci linkeld e kiváncsi vagyok rá!
2010. okt. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!