Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Menjek orvoshoz a patkánykarmo...

Usuitakumi kérdése:

Menjek orvoshoz a patkánykarmolással?

Figyelt kérdés
2 hete vannak meg a patkányaim és már kezdenek hozzám szokni ezért gyakran mászkálnak rajtam. Ma, miután visszaraktam őket észrevettem 2 karcolást a kezemen, ami szerintem valamelyikük miatt került oda, de nem 100%, mert nem éreztem, amíg észre nem vettem. Igazából nem vérzik csak két piros csík. Lemostam szappanos vízzel meg fertőtlenítettem, de ezen felül elmenjek az orvoshoz, vagy inkább várjak? Esetleg tetanusz kellhet? 19éves vagyok még általánosban kaptam tetanuszt utoljára.

2023. márc. 29. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is van patkányom, sajnos az elején óvatlan voltam és megharapta az ujjbegyemet, eléggé vérzett a hajszálerek miatt. Elmentem másnap háziorvos és azt mondta hogy nem gondolja hogy tetanusz kéne, mivel a patkányom fogságban született (állatkereskedésből hoztam el, mert kígyó kajának árulták őket). Rendes táplálékot kap, tehát nem eszik szemetet stb és tiszta környezetben tartom ezért nem kellett tetanusz. Ez tavaly történt és semmi bajom nem lett.


De írtad hogy fertőtlenítetted, szerintem nem lesz gond. De ha félsz nyugodtan kérdezd meg a háziorvosodat vagy egy egzós állatorvost

2023. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen tenyésztőtől vannak szóval sosem voltak kinet vagy ilyesmi. Az egyetlen koszos dolog a saját kakijuk amitől igazából félek. De viszont nekem nem vérzett meg semmi.
2023. márc. 29. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy bármi bajod lenne tőlük, ahogy másznak rajtad néha előfordul karmolás ahogy próbálnak kapaszkodni, ha nem vérzik főleg nincs ok az aggodalomra, annyira veszélyes mintha elesnél és felhorzsolnád a kezed.
2023. ápr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs a témaeltérítésért, de megírnád (akár ide, akár privátban), honnan vetted őket? Én is patkányokat szeretnék, de egyelőre egyetlen tenyésztőt találtam Mo-on, és jobban érezném magam, ha többől is tudnék választani. :)
2023. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!