Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom elkapni a tegerimala...

Nem tudom elkapni a tegerimalacomat ha kiengedem a szobába, ez normális?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy olyan iramba szaladgálnak nálam a malacaim hogy se megsimogatni nem enged se megfogni. ennek az lehet az oka hogy még nem szoktak meg? amugy kb másfél hónapja van meg, ja és szokott olyan hangot kiadni mintha éhes lenne ha kicsit tovább vannak kint, most éhes? vagy csak elvan?
2010. okt. 8. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért rohangálnak így, mert élvezik, hogy megtehetik) Jobb, mint bezárva lenni) Ilyenkor én meg sem próbáltam simogatni őket, lefeküdtem a földre és ha odajött akkor megsimogattam, de hagytam had rohangáljon tovább. Miután kiröfögte magát és kicsit bepunnyadt akkor megfogtam és visszatettem a helyére. Egy idő után teljesen meg fog szokni téged és nem menekül ha meg akarod fogni. Csak sose nyúlj hirtelen vagy keményen hozzá és akkor tudni fogja, hogy jót akarsz. Az meglehet, hogy éhes lesz futkorászás közben, próbálj neki adni pár falatot és ha rárombol akkor biztosan éhes volt) Én pl az első malackámnak megtanítottam a nevét és pár hónapos korára már a lakás legutolsó zugából, sőt még a rétről is visszajött hozzám ha hívtam)
2010. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A fiatal egyedeknek (kutya, macska, nyuszi, ember, stb) általában nagy a mozgásigényük (csak nézd meg a gyerekeket a játszótéren... :-) Idővel hozzá fog szokni a szagodhoz, a simogatásodhoz, lenyugszik, csak sokat kell foglalkozni vele. A legjobb mégis az lenne, ha séta közben vissza-vissza tudna menni a ketrecébe, mert ott ismerősek a szagok, van eledel, és a dolgát sem a szobába végzi...
2010. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kint vannak én sem kergetem őket, ha hazavágynak szépen mindenki bemászik a saját ketrecébe.
2010. okt. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Réka :P válasza:
Próbáld meg oldalról elkapni. Ha felülről nyúlsz megijed, mert ők zsákmányállatok.
2012. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!