Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac mitől pusztulhato...

Tengerimalac mitől pusztulhatott el?

Figyelt kérdés
Kislányom tengerije közül az egyik ma reggelre elpusztult. Bele vagyunk betegedve. Nagyon sok zöldséget kapott, társa volt, de mostanában is kitettük nappalra a kertbe, csak éjszakára hoztuk be. Megfázhatott? Egész nyárom a kertben voltak (természetesen egy nagy méretű, kutyának való ketrecben) és nagyon élvezték. Annyira lelkiismeretfurdalásom van. Télre, ha beviszitek a házba, nálatok hogy nem büdös? TAnácsokat várok! Köszi
2010. okt. 8. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet összeszedett valamilyen baktériumot, vírust, bármit, hiszen a szabadban volt és gondolom nem volt oltva -nem mintha tudnék tengeri röfi oltásról...- vagy tényleg megfázhatott, esetleg már idősebb volt és eljött az ideje. Az is fontos milyen zöldeket kapott, volt-e elegendő c-vitamin forrása, koptatta-e a fogát rendesen stb.. Nagyon sajnálom!

Én lakásban tartottam a röfieimet, nem éreztem büdösnek őket. Maximum a fiúknak kicsit erősebb illatuk volt, de szerintem ez személyfüggő. Én pl szeretem a rágcsálószagot, egyáltalán nem taszít. Egyetlen esetben lehet büdös egy röfi ha nem takarítják rendszeresen az almot alatta és a helyét amiben van. Az enyéim egy banános ládában "laktak" ami túlzás, mert ott volt az alom nekik, oda piszkítottak, de a szobámban szabad kijárásuk volt. Persze kábelmentesítés után. Sosem volt szaguk.

Szerintem gondoljátok végig a lehetőségeket és az alapján talán ki lehet találni mitől halhatott meg. Mennyi idős volt, betegsége volt-e, mit evett, milyen körülmények között volt kint stb. Remélem kiderül és a többi malackának ezután sem lesz baja.

2010. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ahhoz hogy mi baja volt nem csak részletek kellene tudnunk a körülményekről, de látni is kellene a malackát, azonban a tények megállapítása még egy állatorvosnak is nehezen menne. Mi válaszadók csak tippelni tudunk, pl. arra, hogy talán gyengébb volt az immunrendszere mint a másiknak és megfázott, megevett valamit amiből a társa nem evett, vagy a friss zöldségek mellé ha vizet is ivott, talán felfúvódott (ez 99% -ban előfordul), ami a malackáknál és a nyulaknál egyenlő a biztos halállal...
2010. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valószínű a felfúvódás is közre játszhatott, mert a gyerekek azt mondták, biztosan terhes, mert az utóbbi napokban elkezdett gömbölyödni. A felfúvódás ellen mit lehet tenni?
2010. okt. 8. 13:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne adj nekik olyan ételt ami puffaszt. Tengerimalacos oldalakon rendre fel vannak ezek a tiltott dolgok sorolva. Én pl nem adtam vizet a malackáimnak sose, mert rengeteg lédús növényt ettek, egyszerűen nem volt több vízre szükségük. Alap szabály itt is, hogy K betűset nem adunk nekik vagy csak nagyon keveset. Káposzta, karalábé, kelbimbó, karfiol stb. Nyers krumpli sose, se a héja.

Értelemszerűen ha több száraz dolgot eszik akkor kell neki víz is, de ilyenkor is kell neki a sok zöld.

Olvass el pár ilyen tengerimalacos oldalt és egykettőre meglesz mit és hogyan tegyél)

Vigyázzatok a többi röfire! :)

2010. okt. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Nekem 8évet megélt a röfim, nagyon vigyáztunk rá, mindennap alomcsere volt, mindennap kapott friss vizet, salit, répát. Sajnos így is elment:( végelgyengülés:( még mindig hiányzik_:'(
2010. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!