Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 1 tengerimalac, akit...

Van 1 tengerimalac, akit szeretünk, de kezd elviselhetetlenné válni! Rácsot rág egész nap, mint 1 bolond és "kiabál". Kajája, tiszta helye van, innivaló is, illetve zöldségek. Hogy lehetne leszoktatni a rács rágásáról és a folyamatos visításról?

Figyelt kérdés
2008. dec. 29. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
lehet unatkozik foglalkozzatok vele többet,vagy szerezzetek neki társat lehet jobb lesz.Ha visít dugjatok ropit a szájába xD komoly!De só ne legyen rajta.Amúgy akkor visít ha fél vmtől.Nekem is volt tengerimalacom.De egyszerűbb ha rákerestek neten ilyenkor mi a legjobb amit tehettek.
2008. dec. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ha rágja a ketrec szélét kiakar jönni...ilyenkor kiveszem és hagyom szaladgálni...:D mikor elfáradt nyugi van és elalszik :):D:D
2008. dec. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
visítás vmi hang, mozgás, váltja ki nála... nálunk a hűtőnyitás..tudja hogy enni kap és már is visít.... :D:D
2008. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Foglalkozni sokat kell velük.Esetleg neveljétek is,kicsit rászóltok mélyebb hangon,hogy hagyja abba.Az enyém olyankor mindig abbahagyja.és ha abbahagyta,kis idő múlva kap valami jót/finomság vagy simi/.De vigyázzatok,mert okos állat,és összeköti a dolgokat..visítok-finomság és simogatnak...ezért nem szoktam közvetlenül olyankor megjutalmazni,csak kis idő múlva,hogy ne tudja,miért volt..
2008. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínüleg kis helyen tartod az állandó rácsrágás egyfajta üreg-vájási ösztön megnyilvánulása,engedd ki töbször,de a szobában levő telefon és esetleg antenne kábelre figyelj
2008. dec. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a sok segítséget. Annyit tudni kell a malacról, hogy van fiú is, csak nincsenek együtt, mert nem akartuk, hogy túl hamar legyen baba ismét.

A ketrec pedig 100cm-szer 50 centiméteres, a magassága szintén 100 cm. Nem hiszem, hogy minden malackának van ekkora ketrece, ilyen téren is úgy gondolom, hogy kitettünk magunkért.

Próbáltam rá szólni, nem hatja meg, csak akkor van nyugi, ha megy a kaja. Azt meg nem akarom, hogy megszokja azt, hogy a hiszti a kajával egyezik meg.

Más ötlet???? SOS :-) Az eddigieket meg köszi mindenkinek!

2009. jan. 1. 21:58
 7/7 anonim válasza:
PHÚ NEKEM UGYAN EZ VOLT!!TEGYÉL BE NEKI VALAMI FADARABOT...AZÉRT RÁGJA A RÁCSOT MERT NEKI MUSZÁLY KOPTATNI A FOGÁT!!HA BETESZEL NEKI VALAMI FADARABOT AKKOR AZT FOGJA RÁGNI HIDD EL SOKKAL CSENDESEBB...!!!!!!
2009. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!