Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz egy törpehörim. Szivesen...

Lesz egy törpehörim. Szivesen várok tanácsokat a gondozásához és aranyos neveket is mondhatnátok. Hogy szoktassam magamhoz?

Figyelt kérdés
2008. dec. 29. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most vettem karácsony előtt egy dzsungáriai törpehörit és nagyon szelíd!=) Bár a lányról ezt nem lehet elmondani ő harapdál! Amugy az én hörim neve:Csöpi azt mondják,hogy ez kutya név de google.hu-ba beírtam,hogy höri nevek találtam 1 oldalt és ott volt!=9 Amugy fiút vegyél szelídebbek! Sok sikert!
2008. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nagyon hasznos volt!
2008. dec. 29. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is törpehörim van, Sirius a neve. (De volt már olyan, hogy Marci, Petra, Bubu, Bubble, Sydney, Vakond, bár általában csak Hörinek, Höricseknek, Icipicinek, Höribörinek hívom mindet.) Én gyümölcsöket, zöldséget adok neki és direkt törpehöriknek való magkeveréket, néha diót, mogyorót, de ezeket csak módjával, mert az olajos magvak hizlalnak. Ja, a puffasztó zöldségekből is csak keveset szabad adni, ahogy édességet is (ez elmaradhat, de hát imádják...). Az állati fehérje pótlására lehet kapni lisztkukacot, de tavasztól őszig magad is foghatsz neki szöcskét, sáskát (igazi szumóbirkózást láthatsz ilyenkor). Vagy egy kis darabka száraz kutyatáp is megfelel egyszer-egyszer (én Pedigree Schmackost adok). Ezen kívül lehet kapni ásványi anyag tartalmú fogkoptató követ, ám ugyanúgy megfelel egy fakéreg, ágak. Házikót nem muszáj venned, igazi várat épít magának a forgácsból és színezőanyag-mentes papírzsepiből, szénából. Rakhatsz be vécépapírgurigát, azt is szétszedi, meg rohangál ki-be. Kereket is vegyél, hadd szaladjon, bár a törpehörik (főleg a dzsungáriai) közel sem olyan aktívak, mint az aranyhörcsögök. Jó hörizést! :)
2008. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2008. dec. 30. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:
A ketrecébe legyen víz minden nap adj neki gyümölcsöt vagy zöldséget, a tápot se felejtsd el de azt nem kell minden nap mert nagyon felpuffad. Csokit ne adj neki mert össze ragad a pofazacsia az első napokban ne vedd ki csak ha már megszokta a helyet. Az tán minden este vedd ki és játsz vele. aztán hozzá fog szokni a kezedhez és akár eggyütt is tv-zhettek
2009. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!