Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mentett nyuszim lett, oltást...

Mentett nyuszim lett, oltást nemtudom hogy kapott e vagy mit és mikor, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Illetve ezek az oltások milyen árban vannak?

Egyébként minden szúnyogcsípéstől elpusztul, vagy csak a fertőzött szúnyogok miatt?


2023. jún. 13. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Aasd be neki, ha kidobták nem valószínű hogy kapott oltást(ha örökbe akarták volna adni akkor tudnátok volt-e oltva)


Több déle oltás van, a legjobb a Nobivac nevű, kombinált oltás, ami nemcsak a szúnyogcsípés ellen, hanem az RHD1 és RHD2 ellen is véd. Ez a nyulak vérzéses betegsége ami biztos halál. (Most pont Mogyoródon van ilyen járvány)


Persze ez az oltás a legdrágább, először 2 adag kell a védettséghez egy hónap különbséggel, nekem 2 nyuszira 50 ezer volt az összesen 4 adag.


Van olcsóbb is, pl Pestorin Mormix, ez a szúnyogcsípés ellen véd


Minél hamarabb oltasd be, és ha még nem vagy bent, javaslom a Törpenyuszisok facebook csoportot.


Ja igen,fontos hogy keress a környéketeken Exzotikus állatorvost aki ért a nyuszikhoz( kevesen vannak sajnos)

2023. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Koszonom első, mindenképp megnézem a csoportot, igazából ot pont a vágás elől mentettem meg szóval o egy nagy nyuszi, utána járok ahova a cicám visszuk o foglalkozik e nyuszikkal

Te meg kedves 2.igazából ha te örülsz hogy ezt az egyedi poént ide írtad akkor már megérte a kérdést feltenni

2023. jún. 13. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es nagyjából tök jól leírta, így csak kiegészíteném pontosítanám:


A Nobivac plus véd myxo, rhd1, és rhd2 ellen is, a sima Nobivac ugyanúgy csak rhd1-et és myxot tud. A Nobivac 1 évig "tart", míg a pestorin mormyx fél évig. Árban kb ugyanott vagy egy évre (én azt javaslom, ne csak szúnyogszezonra oltasd a nyuszit, mert találkoztam már februárban is ezekkel a kis dögökkel).


Ami fontos, hogy ha egyik vakcinát választod, akkor mindig azt kell kérni, mivel ha keresztezed őket, akkor sajnos nem biztos a hatásuk, sőt a védettséget is "feloldhatják". Ismeretlen előélettel nyilván nem tudjuk melyiket kéne használni, de a vágandó nyuszikat nem szokták oltani, úgyhogy dönts úgy, ahogy neked jobb.


Annyit hozzátennék, hogy a pestorin általában elérhetőbb, most amúgy pont hiány van belőle, érdemes már a telefonban rákérdezni, hogy van-e vakcinájuk, hogy ne menj feleslegesen. (Igen, szúnyogszezon közepén ellátói hiány...)


RHD2-t egyébként még eravac vakcinával lehet kivédeni, a pestorin mormyxot azzal érdemes kombinálni, hogyha szeretnéd a 3-as lefedettséget és nincs valamiért Nobivac plus...


Nem a szúnyogcsípés a gond, hanem a szúnyogok által terjesztett vírussal, de az a gond, hogy nem tudjuk melyik szúnyog fertőzött:) Sajnos a myxomatosis sokszor gyógyíthatatlan.

2023. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én azt ajánlom, hogy keressetek mellé még egy nyuszit, mert nagyon társas állat és nem jó neki egyedül.
2023. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a részletes segítséget!

Igeen gondolkoztam már a 2.nyuszin de egyelőre megkell szoknom és tudnom mindent a tartásukról mert o az első nyuszim de idővel szeretnék egy másikat!

De azért elég sok időt töltök vele illetve egesznap ugrálhat a kertben, csak éjszakára van a ketrecben és egyedül de vettem neki pár apróságot amivel letudja magát kötni, így remelem nem érzi magát rosszul!

2023. jún. 13. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynám szabadon a kertben ezek az okos kis jószágok pár perc alatt kiássák magukat.
2023. jún. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Állatorvos.
2023. jún. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy hatalmas nagy futtatója van ami kb akkora mint a kert és melyre van szúrva az alja is szóval esélye nincs meglógni

Apukam meg jó h ezermester megtudta csinálni ugyh tényleg biztonságos legyen

2023. jún. 14. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!