Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacot tarthatom...

A tengerimalacot tarthatom kutyákkal eggyütt is?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy a tengerimalacot ha néha kiviszem sétálni vagy játszani az udavarra, nem fogják bántani a kutyák?
2010. okt. 13. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ...

A kutyák bántják a sünöket?

ha ki is viszed ne hagyd egyedül még egy pillanatra sem!

És szerintem jobb lenne ha elzárnád arra az időre a kutyákat:) biztos ami biztos :)

2010. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez függ a kutyáktól és meg attól is, hogy hogyan reagál erre a tengerimalac. Ha a kutya alapvetően jól áll hozzá a dologhoz, akkor is előfordulhat, hogy megtámadja, ha a tengerimalac menekülni vagy védekezni próbál és a kutyánál bekattan a zsákmányszerző ösztön...
2010. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

és mi van ha a kutyák barátságosk a békákat is sikerült 1-2 hét alatt megtűrniük. Lehetséges, hogy elfogadják?

Vagy vigyázzak majd, ha kiviszem a tengerimalacomat?

Különben csak néha látnák 2 hetente 1-2 napig a kutyák a tengerimalacot.

2010. okt. 13. 20:04
 4/11 anonim ***** válasza:

kiviheted őket nyugodtan.

DE csinálhatsz kifutót a malacnak :)dróttal elkerített rész lehetőleg tetővel( drót)

és így biztosan nem fogják bántani a kutyusok :)

első vagyok :))))))))

2010. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem buta ötlet! De miért kéne látniuk egyáltalán? Mire lenne az jó,hogy találkoznak?

A kutya az kutya, kiszámíthatatlan dolgai lehetnek,akár mennyire is meg van nevelve. Nekem 2 malacom van de soha nem jutott eszembe őket összeismeredtetni!

2010. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

még mindig én vagyok:)

ne hagyd kinn napokra!

inkább mindennap vidd ki 1-2 órára!!

a malac elszökhet anélkül, hogy a kutya bántaná

2010. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem macskám van, és tengermalacom is, igaz, hogy a macska más, mint egy kutya, de fél a tengerimalacomtól :))
2010. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom valószínűnek, hogy rágcsálókat megtűrnek maguk mellett a kutyák. Még ha barátságos is... A vérében van a vadászat, mindent ami él és mozog el akarnak kapni. Tapasztalatból mondom. Az én kutyám emberekkel tök barátságos. Még nyár elején kaptam 2 degut. Ne tudd meg mit művel a kutya, ha meglátja őket... És egyszer még egy sünit is elkapott a kis piszok.
2010. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyedül semmiképp ne hagyd őket, hisz a zsákmány ösztön beindulhat náluk. Sok minden kiválthatja ezt. Viszont felügyelettel bármikor :) Én hörcsögöm is szabadon szaladgál a szobába a kutya mellett. Eleinte féltékeny volt rá hisz Ő hamarabb került ide, de gyorsan megtanulta, hogy nem bántjuk a gazdi más állatait. De azért egyrészt jó is mert ha elszökik a hörcsög akkor a kutya rögtön megtalálja. Azért látom rajta, hogy ha engedném elkapná. De meg se próbálja. Viszont egyedül már hagytam a törpenyulammal ha pl konyhába mentem vagy ilyenek. Ők hamar lerendezték a sorrendet. A kutyám szívózni akart a törpenyuszival dominánsan viselkedni felette (őt nem akarta bekapni mert nem sokkal nagyobb mint a nyuszi csak sokkal nehezebb). Domináns viselkedés alatt a hágó mozdulatokat értem. Persze én is rászóltam de a nyuszi is pofán vágta. Utána azért egymáshoz szoktak és a végén már együtt aludtak :) Szóval szoktatás kérdése. De azért nem hagynám egyedül Őket főleg ha nagyobb testű kutyákról van szó.
2010. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igazatok van abból az értelemből, hogy nem fogom hagyni felügyelet nélkül és abból is hogy csak 1-2 órát lesz kint. Még csak most fogom megkapni, de jó tudni ezeket a tudnivalókat. Köszi :)
2010. okt. 13. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!