Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá anyát hogy...

Hogyan vegyem rá anyát hogy lehessen tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tengerimalacot. Anya azért nem engedi mert szerinte büdös. Mondtam neki hogy nem büdös ha takarítom és én takarítanám. Erre azt mondta hogy nem mert úgyse takarítanám ki a ketrecet. Segítsetek légyszi:(

2023. júl. 20. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ő ismer téged.


Én sem szívesen vennék úgy 2 tengerimalacot (egyedül nem tartható), hogy a későbbiekben az is az én dolgom lenne.


Plusz, gondolom nem saját zsebből finanszíroznád a malacokat.

2023. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd lesz ha nagy leszel. Tengerimalacot tilos egyedül tartani. Fajtárs kell neki olyan felállásban hogy ne tudjanak szaporodni. Malacos biblia: tengerimalacok.hu oldal. Ezt az elejétől a végéig olvasd el.
2023. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nem tanácsos malackát tartani.

Talán anyukád ismer és tudja hogy csak 3 napig tartana a csoda amíg van kisállatod utána rámaradna minden. Egy tengerimalac kb. 7-8 évig is élhet, ehhez mérten kell átgondolni.

2023. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy egy tengerimalac nem csak annyiból áll, hogy jajj de cuki, 3 napig babusgatod, aztán nem törődsz vele? Ráadásul, ahogy írták fölöttem, minimum 2 kell, ha egyedül van tartva, akkor bele is halhat a magányba, ráadásul a táp és az otthoni patika sem olcsó, plusz mivel egzotikus állatok, "sima mezei" állatorvos nem is jó nekik, ami drágább. Hallgass anyukádra és engedd el.
2023. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szerettem volna tengerimalacot gyerekkoromban, és ugyanígy győzködtem anyukámat. Nem engedte meg, pedig voltak más kisállataim is, többnyire gondoskodtam is róluk, tehát nem maradt rá a feladat. De az egész családnak együtt kellett élni velük, nemcsak nekem, és ők fizették a költségeit is.


Felnőtt fejjel teljesen megértem. Elköltöztem, és felnőttként én is tartok tengerimalacokat. Imádom őket, de tényleg macerás, és már belátom, hogy gyerekként nem tudtam volna nekik ilyen jó körülményeket biztosítani. Nem lett volna ennyi helyük, minőségi ételük, és nem kaptak volna annyi törődést mint így.


Szerintem se terheld ezzel anyukádat. Ha felnősz és elköltözöl, nyugodtan tarthatsz tengerimalacokat.

2023. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ahogy írták is kb az összes ilyen “hogyan vegyem rá a szüleimet ilyen vagy olyan állatra” jellegű kérdésre ugyan az a válasz: sehogy. A legtöbb amit tehetsz ,hogy megismerteted velük az állatot (miután te magad is fejben kitanultad minimum az alapokat) hátha mégis megtetszik nekik s közösen belevágtok. De ha nem akkor nem. Ne is próbáld erőltetni mert az egyrészt gyerekesnek hathat, másrészt ha mégsem jön be akkor annyival nagyobb a pofára esés. Majd ha nagykorú leszel saját otthonnal akkor annyi s olyan állatot tarthatsz amit csak szeretnél, viszont amíg a szüleiddel laksz addig teljesen jogosan csak olyan állat lesz ott amilyet ők is akarnak.


Egyébként a tengerimalacok tudnak ám hangosak s olykor büdösek lenni. Nyilván utóbbi elég jól moderálható, de azt nem tudod szabályozni ,hogy mikor mennyit s milyen hangosan füttyögjenek-berregjenek.

2023. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Menj dolgozni mielőbb, 16 éves kortól lehet menni diákmunkára szünetekben, hétvégéken. Gyűjtögesd a pénzed, költözz el mielőbb, amint tudsz. Aztán nyugodtan lehetnek állataid.

Én is nagyon akartam állatokat, sose kaptam még egy hörcsögöt se. Az lett belőle, hogy amikor elköltöztem, kb onnantól nem találkozok a szüleimmel, mert vannak állataim és mindig mondom, hogy nem tudok menni, mert nem hagyhatom őket itthon napokra, ha akartok, gyertek ti, de játszós ruhába a cicák, malacok, kutyusok miatt. Hát nem jöttek. Ez van, Gyerekem lesz nemsokára, úgy fog felnőni, hogy eleve állatok közé születik, ebben fog felnőni, hogy még meg se kelljen kérnie, hogy lehet-e, mert természetes lesz, hogy vannak állatok, velük, közöttünk élünk, számomra ez így természetes, hogy állatok is élnek körülöttünk. Ebből soha nem fogok engedni, párt is úgy választottam, ő is ezen az elven van, kellenek állatok, mert nélkülük nem teljes az életünk.

Lehet, hogy ha kicsit kevésbé szigorúak a szüleim, akkor nem lennék ennyire elfogult és makacs, talán még beszélnénk is néha. De ők utálták az állatokat.

2023. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként én is leígértem a csillagos eget is, aztán nem mindig sikerült betartani (pedig akkor még én is komolyan gondoltam)


És igen, ha úgy alakul, hogy nem gondozod őket (igen, többesszám) akkor anyukádnak kell.


A felszerelést, ételt, állatorvosi ellátásokat meg neki kell majd állnia, mert neked gondolom nincs saját kereseted. A malacok ára a legkisebb kiadás lesz.

2023. júl. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

"ebben fog felnőni, hogy még meg se kelljen kérnie, hogy lehet-e, mert természetes lesz, hogy vannak állatok"


Na, csak várj, amíg tényleg lesz gyereked. Nekem se engedtek állatot gyerekként. Felnôttként két macskát, halakat, idônként rákot tartunk, ebihalat, hernyót is nevelünk idônként a gyerekkel. A hét éves lányom mégis folyton valami állat miatt nyíg. Neki hörcsög kell, papagáj kell (a macskák miatt nem lehet). Kutya kell (nem lenne idônk lemozgatni). Görény kell (utánanézve azzal is elég sokat kell foglalkozni, különben visszavadul, harap). Most a legújabb, hogy leopárdgekkó kell, mert egy osztánytársának olyan van. És hiába mondjuk, hogy itt vannak a macskák, azokkal játszhat, a halak, azokat gondozhatja. Á, az nem jó, az uncsi...

Úgyhogy nehogy azt hidd, hogy a ti gyereketek majd biztos elégedett lesz azzal, ami adott lesz neki.

2023. júl. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy de amíg nincs önálló kereseted részben a szüleid felelőssége lesz a malac ígyis-úgyis. Almot/kaját kell venni neki, orvoshoz vinni ha baja van, ez mind pénz és idő ami nem a te hibád de gyerekként nem biztos hogy van neked. Mindig azt szoktam mondani a szülőknek hogy csak akkor vegyenek a gyereknek állatot ha ők is szeretnék legalább egy kicsit mert BIZTOS hogy előbb-utóbb nekik is kell gondoskodniuk róla, egy tengerimalac 6-8 évig él, ha 10 évnél idősebb vagy simán lehet megéli azt amikor már egyetem/kolesz/albérletbe mész, ahova egyáltalán nem biztos hogy magaddal viheted. A másik hogy persze, először mindig mindent megígér mindenki, ezzel semmi gond, szeretnéd a malackát, de mondjuk a következő 5-6 évben minden nap foglalkozol vele? Akkor is ha nyaralsz, ha beteg vagy, ha nem otthon alszol? Hidd el sokkal jobb ha a szülők is TÉNYLEG szeretnék az állatkát mert nagyon nehéz úgy kisakkozni az életed hogy minden egyes nap tudj vele foglalkozni.
2023. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!