Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan különböztetjük meg a...

Hogyan különböztetjük meg a hörcsögök nemét?

Figyelt kérdés

Ha látok egy hörit akkor honnan tudom hogy fiú vagy lány-e?

Jó tudom, hogy meg kell nézni a feneküket de onnan hova tovább?

Abba az állatkereskedésben ahonnan hoznám nem állapítják meg.Egybe vannak a hörik amelyiket kiveszed az lesz a tiéd :S

Tehát meg kellene néznem, hogy fiú vagy lány-e.

Csak azt nem tudom, hogy hogyan.


2010. okt. 17. 18:05
 1/8 BeerHunter ***** válasza:
Fiúknak látszik a heréjük:) Tényleg!
2010. okt. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hím hörcsögöket nagyon könnyű kiszűrni, mert testükhöz képest elég nagy heréjük van.

De inkább hosszú magyarázkodás helyett itt van két kép, amelyeken tisztán látszik a nemi különbség :D

[link]

[link]

2010. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a fiatal hörcsögöknél nagyon nehéz megállapítani a nemeket, valószínűleg az állatkereskedésben is ezért nem vállalják, hogy megmondják... Nem tudnád inkább tenyésztőtől venni a hörcsögödet? Ők sokkal jobban értenek a hörikhez, több színből választhatsz, biztosan kézhez szokottat kapsz....


De ha sehogy sem megy, akkor azt tudnod kell, hogy a nőstény höriknek is van "pisilőjük", ami olyan, mint a hímeké. De ennek a tövében van a vaginájuk, amit vagy jól látni, vagy legalább egy kicsit sötétebb foltként észre lehet venni, ha eléggé figyelmesen nézed.

[link] A képen is látni, de csak egy kicsit sötétebb rózsaszín foltként. A hímek heréje is jól látható, de fiatal állatnál még nem egyértelmű. Mondják, hogy az ivarszervek távolsága a végbéltől jó alap a megkülönböztetésre, de sajnos ez is tipikusan olyan, hogy ha valaki már sok hörcsögöt látott, az meglátja a különbséget, de aki nem, az nem. Bár ez az én véleményem... :/

[link]

2010. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos az a baj, hogy a közelünkben nincsen höri tenyésztő.

Az előző hörimet egyik barátnőmtől kaptam.

Nem annyira lényeges, hogy fiú vagy lány-e, de a névválasztáshoz szükséges lenn :S

2010. okt. 17. 18:54
 5/8 A kérdező kommentje:

Hecrat!

Nem nyitja meg a fájlokat :S

2010. okt. 17. 18:55
 6/8 A kérdező kommentje:

De azért köszönöm a válaszodat :)

és a többi válaszolónak is Köszii!

2010. okt. 17. 18:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Keresőbe írd be képekhez, hogy female hamster és hogy male hamster. Próbálj fényképeket nézni a fenekükről... De ha csak egy hörid lesz és mindegy milyen nemű, akkor bevállalom, hogy ha küldesz a fenekéről egy fotót priviben, megpróbálom beazonosítani a nemét! :D
2010. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! De én már a megvételkor szeretném tudni, hogy milyen nemű, mert ha később veszek egy másikat akkor lehessen kishöri :)
2010. okt. 18. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!