Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Malac nem eszi a szenat, mit...

Malac nem eszi a szenat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy lassan 5 eves tengerimalacom (mielott szetszednetek 2 van, de csak az egyikrol lesz szo) es kiderult hogy rossz a fogazata, kezeltek, meg kezelik folyamatosan (csiszolas, gyogyszerek, elejen infuzio). Csutortokon csiszoltak ujbol a fogat. Eszik, szenazik, de beunja. Elfekszik. Hagyom egy kicsit, aztan vagy odateszem a szenahoz, vagy teszek ele frisset, vagy odakuldom. De megint eszik kicsit es elfekszik. Mit csinaljak? Mar megkapta a fajdalom csillalitojat. Este cbd olajat kap, az elm. etvagyat javit. Tegyem kulon kicsit a tesotol? Nagyon ingadozik emiatt a sulya. Egyszer fal aztan meg csak falatozgat. Tegnap reggel 880 volt, ma reggel meg mar csak 842. Ez azota mar felment 850 kornyekere, de akkor is. Tobbet kene szenaznia hogy ne nojjon tul a foga. Mit csinaljak?

2023. okt. 7. 14:40
 1/10 A kérdező kommentje:
TUDOM, hogy nagyon vekony! Mar egy honapja tart a betegsege! Az ALLATORVOS azt mondta a legutobbi konzultacion, NEM BAJ ha nem hizik.
2023. okt. 7. 14:42
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Edd meg te őt - büntiből!
2023. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem vagy vicces. Sot, buta vagy. Mit szolnal ha valaki ugyan ezt mondana a kutyadra/macskadra? De lehet hogy olyan elettelen vagy meg az sincs.
2023. okt. 7. 15:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha többször csiszolni kellett már a fogát, akkor egész életében rendszeres csiszolásra lesz szüksége, sajnos nem fogja a szénaevés meggyógyítani.

Viszont azt szeretném megkérdezni, hogy a szénát hova rakod? Mármint a tengerimalac alapvetően földről legelő állat, ha szénatartóban van a rácson, esetleg szénagömbben felakasztva a széna, akkor lehet hogy egy egyébként is beteg malac kevésbé mászik érte. Ha a földön van kiterítve a széna, rá tud lépni, ingerli az érintése az állatot, nem kell felemelnie a fejét, hogy lássa, akkor még az egészséges tengerimalacoknak is nagyobb étvágya van, egyszerűen jobban ingerli őket az evésre, természetesebb látvány a földön lévő széna.

2023. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Olvashatatlan a kérdés, nem 2-es buta, hanem aki képtelen ékezetet használni és képes leírni, hogy "ugyan azt", vagy hogy "beunja".
2023. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Is-is. Szénatartó mindig tele, gömb is, fűlabda is van. Nem a szénatartóval van a baja, kedve a szokásos, feláll ha úgy van, falatozik belőle ahogy ezelőtt. A föld már tiszta széna. Tudom, mondta az orvos. De azt mondta dolgozni kell azon, hogy kitoljuk amennyire csak lehet. Es ahhoz az kene, hogy a csiszolas utani napokban ugyan ugy egye a szenat, mint csiszolas elotti napokban.
2023. okt. 7. 17:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=gZdULTq8-T0&list=PL9xL6lBNnF..

A fenti videó a fogproblémákról szól, de a Magyar Tengerimalacvédő Közhasznú Egyesület a Tengerimalac Tudástár című sorozatában rengeteg dologról kérdezett állatorvosokat, minden videó egzotikus szakállatorvosok beszélnek, szerintem nagyon hasznos.

2023. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lattam mar:( Az osszes ilyen temaju videot megneztem mar. Az ilyen jellegu problemak mindig csiszolas utan jelentkeznek. Nem tudom mitol lehet. Most mar egy fel oraja folyamatosan eszik, magatol. Nem tudom miert, de attol felek hogy ejszaka nem fog eleget enni ahhoz, hogy tele legyen a pocija.
2023. okt. 7. 18:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Picit kiegészíteni gyógytáppal a menüjét, hogy ne fogyjon, akár fecskendővel esténként? A mi állatorvosunk azt mondta, hogy pár csepp (2, max 3 csepp ananászlé igazi ananászból napi 1x) jól javítja az étvágyat. Amúgy az hogy működik, hogy odaküldöd a szénához? Szólsz neki, felkel és odamegy? Nagyon aranyos lehet:)
2023. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es koszi kiprobaljuk! Hat ugy mukodik hogy megsimizem hogy felkeljen, nem szereti ha a segget piszkaljak (mint ugy altalaban a cocik) es hozzanyulok egyszer ovatosan, o elindul (setalva) es gyakorlatilag csak mogotte kb 5 centire van a kezem es odamegy magatol. Gyakorlatilag odaterelem. Vagy felkeltem ugyan ugy simivel, es megcsorgetem a zacskot, elkezdek kotoraszni a szenaban es odamegy. Felall es eszik.
2023. okt. 9. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!