Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A herélt tengerimalacom...

A herélt tengerimalacom mostanában miért lehet irritáltabb?

Figyelt kérdés

Az egész nagyjából 1-2 hete kezdődött amikoris egyre hevesebben tiltakozott a simogatás ellen. Eddig mindig dorombolt és jött közelebb hozzám, hogy még simogassam, de mostanában egy kicsit dorombol, de utána elkezd nyüszíteni és rendesen oda is harap. Figyeltem a vizeletét, normális színű, nem sír fel mikor pisil. Van benne valami fehér üledék, de úgy értettem, hogy az normális. Étvágya jó, nem fogyott, inni is iszik rendesen. Viszont a hasát semmiképp sem engedi simogatni, megjártam párszor, hogy vérző sebekkel távoztam a ketrecétől egy próbálkozás után, hogy megnézzem fel van-e esetleg puffadva (nem volt). A fogai rendben vannak, a karmait rendszeresen szoktam vágni. A nyáron volt ivartalanítva és 2 hónapra el is költöztem otthonról, őt is vittem magammal, úgyhogy kicsit stresszes lehetett neki, de lehet ez most jön ki rajta? Mindig jó dolga volt mellettem, amit lehetett megadtam neki. Jó minőségű tápot kap, széna mindig ott van előtte, c-vitamint, tiszta vizet, zöldséget. A ketrece is gyakran van takarítva, de van egy nagyobb terület is ahova napközben kiengedem szaladgálni. Mostanában viszont elkezdett érdektelen lenni, nem sír a reggeliért ha nem érkezik reggel 6kor, napközben is ha mozgás van, nem foglalkozik, pedig ő volt a risztrórendszer mikor nyílt a hűtő. A napokban elkezdett sántítani a hátsó lábára, de alaposan megnéztem és csak a körme van egy kicsit begyulladva, azt kenegetem körömvirág krémmel naponta többször és talán javulni látszik a helyzet. Emellett elég hangosak a bélhangjai, nem tudom ez normális-e, eddig nekem nem tűnt fel, hogy ennyire hallhatóan emészt, de nem úgy tűnik, mintha fel lenne puffadva, puha a hasa.

Az igazság az, hogy egyedül van, de mielőtt bárki megtámadna, 3 éve vagyok a gazdija ennek a kis jószágnak és én még nem láttam nála boldogabb malacot, szóval nem hinném, hogy a társaság hiánya okozná hirtelen a panaszait, ha eddig minden rendben volt. A kérdésem az, hogy esetleg az idő lehet-e hatással a malacokra is vagy esetleg a sok környezetváltozás okozhat-e enyhe fokú letargiát és ha igen akkor hogyan segíthetnék neki? Esetleg az ivartalanítás miatt lett passzívabb? A társ nem feltétlen megoldható mellé jelen helyzetben, mert pár hónap múlva ismét költözni fogok és nem szeretnék még nagyobb stressznek kitenni már 2 állatot is, főleg ha sikertelen a társítás.

Mit tehetek a kis malackámért amikor irritáltabb? Ilyenkor inkább hagyjam békén vagy foglalkozzak vele többet? Előre is köszönöm ha valaki hasznos tanácsokkal tud ellátni!



nov. 6. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Olyan állatot,mint tengeri vagy nyuszi, az első jelnél visszük hozzáértő, egzós állatorvoshoz! Nem várunk, míg végleg beüt a crach! Szóval vidd orvoshoz. Ennyi alapján nem lehet megmondani. Biztos, nem maga az ivartalanítás az oka, hacsak nem járt szövődménnyel.

Társat viszont mindenképp szerez neki, ha ismét egészséges lesz, nem jó így neki egyedül. Van olyan ország, ahol ez már állatkínzás kategória.

nov. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Szerdára kaptunk időpontot, csak gondoltam addig is hátha tudok segíteni neki valamivel. Vettem neki sópárnát, de nagyon fél tőle, a közelébe se akar menni és nem tudom hogyan nyugtathatnám meg vagy tehetném kényelmesebbé számára ezt a másfél napot.
nov. 6. 17:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen tünetekből nem lehet megmondani. Remélhetőleg nem romlik az időpototokig az állapota és akkor nem lesz gond.

Enni eszik rendesen egyébként? Kakik is rendben vannak?

nov. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eszik és iszik is, napközben legalábbis. Éjszaka is el szokott fogyni a táp amit kiteszek neki, de mostanában nem. A súlyán viszont nem látszik. A kakik teljesen rendben vannak, jó sok van belőle (innen gondolom, hogy legalább szénázni szokott), nem is kemény, nem is lágy, nem nyákos.
nov. 7. 08:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most lett depressziós a magány miatt. Nem mindegyik malac lesz egyből depressziós. Van, amelyik egy ideig elvan magában, de ők társas lényeg, bármennyit is foglalkozol vele, a magány előbb vagy utóbb megöli szegényt. Ha már ivartalan, akkor egy kislány malacnak biztos, hogy nagyon örülne. Nekem 3 lányom van. Először egy volt, mert neki nem volt testvére, nem mertem másik alomból hozni mellé, mert hátha összevesznek, ezért megvártam, míg meglesz a fél év korkülönbség. 5 hónapot volt egyedül, ő is mutatta jelét a boldogságnak, ugrándozott, sípolt, de valahogy mégis olyan kis bizonytalan volt mindig. Amint lett barátja, együtt popcornoztak, kergetőztek napi többször, együtt lakmároztak, ezerszer boldogabb volt. Te is azt hiszed, hogy nagyon boldog, de ha kapna társat, rájönnél, hogy mennyivel boldogabb is tud lenni. Arról meg ne is beszéljünk, mi volt, amikor a harmadik malac érkezett:)))
nov. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!