Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovakat meddig lehet kiherélni?

A lovakat meddig lehet kiherélni?

Figyelt kérdés
Egész életükben lehet vagy csak egy bizonyos ideig amíg pl csikók? és mennyibe kerül egy ilyen műtét?

2022. júl. 3. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Akármikor ki lehet, de idősebb lovat már nem érdemes, mert sok értelme nincs és csak veszélyezteti. Nem tudom hogy vannak most az árak, nekünk 2-3 éve 60-70 ezer forint volt. De több féle herélés is van, olyat kell választani, aminél a belső heréket is kiveszik, különben nem ér semmit az egész (igaz hogy nem tud majd párzani, de ugyanúgy csődörös maradhat).
2022. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"De több féle herélés is van, olyat kell választani, aminél a belső heréket is kiveszik"


Ööö.... mi van? 😅

Tenyésztő szakmát tanultam, de ilyenről sose hallottam, pedig tudok herélni...


Idősebb korban, ha már fedezett is nem úgy hat, ahogy fiatalon, ugyanis ha elég fiatal akkor nagyon nyugodtak lesznek, egyáltalán nem lesz csődörös, kezelhetőbbek.

2022. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg a mellékherék is termelnek olyan hormonokat, amitől csődörös marad a ló. Van akik csak a külső heréket kapják ki, ezt lehet álló lóval is csinálni (de a műtéti eljárásokhoz nem értek).
2022. júl. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fekve, ha állva, az az eljárás, hogy egy óvatosan vágással felnyitjuk a herezacskót(sajnos ha itt rosszul van vágja, nagyon tud vérezni) ezután egyesével speciális szerszámmal el van csípve az ondóvezeték és 1 az egyben kiszedjük a mellékkel együtt, nincs játszva vele. Aztán pedig össze lehet varrni.
2022. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a magyarázatot :) Az lehetséges hogy valami falusi lódokik nem vennék ki a mellékheréket? Mert erre tök sok sztorit hallottam
2022. júl. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

😊

Hát, őszintén szólva nagyon egyben van, így pont azt gondolnám, hogy ők sem vacakolnak vele, megy az egész.

2022. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!