Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg tud gyógyulni a kistengeri...

Meg tud gyógyulni a kistengerimalacom a stroke-ból? Ha igen mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Az egy hónapos tengerimalacomnál azt vettük észre 2 napja,hogy körbe körbe forog,és nem tud járni,le volt bénulva a hátsó 2 lába és nagyon rángatózott a feje,az állatorvos azt mondta,hogy ez valamilyen agyi betegség lehet (agyburok gyulladas,agyverzes)

Azóta ma és tegnap is kapott szurikat (B-vitamin,gyulladás-fájdalomcsillapítósokat),azóta már tud járni,csak kicsit bizinytalanúl,viszont ugyanúgy rángatja a fejét és forog.Azt mondták vigyük vissza 2 nap múlva,ha addigra nem lesz jobban valószínűleg elaltatják,kell neki több idő a gyógyulásra,vagy már reménytelen? Egyáltalán meg tud gyógyúlni? Ha igen mivel?



#betegség #gyógyulás #agyvérzés #stroke #Kictengerimalac betegség #Agyburok gyulladás
nov. 11. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy az állatorvos mondja, vagy jobban lesz napokon belül, és felépül, vagy maradandó károsodás érte, és akkor el kell altatni.
nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Ütés érhette a fejét. Csak úgy a semmiből ilyen nem történik
nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Békén kell hagyni, ingerszegény környezetben. Valószínűleg nem lesz olyan, mint régen, de azért nem olyan reménytelen a helyzet, eléggé szívós állatok, csak idő kell a javuláshoz. Hatényleg nem lesz jobban, akkor persze a legjobb, ha nem szenved.
nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
68%
5-ös szerintem is
nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
Szakmai válaszom.: Nem, segíts rajta!
nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos ilyen szempontból a legtöbb mai állatorvosban nem lehet bízni, mert képesek a reménytelen állatokat is hetekig “gyógyítani” és hitegetni a gazdit, hogy van esélye, amikor az első pillanattól kezdve tudjak hogy nincs, vagy matematikailag elhanyagolható…


Nekem megboldogult kutyám 3 hétig haldoklott tulajdonképpen, azóta meg egy idősebb állatorvos aki még 1-2 éve praktizált, mondta hogy létező és konkrét statisztika van a betegségére hogy 96%-os a halálozás… Az én (talált) kutyámnál meg későn vettük észre eleve, tehát későn kapott kezelést is, de a kezelő állatorvosa abszolút nem említett semmi statisztikát, meg azt sem hogy kisebb csoda kéne a felépítéséhez… És ezért fizettünk heti 100.000 forintot, hogy még 3 hétig szenvedjen szerencsétlen.


Szóval én ilyen szempontból az eutanázia mellett vagyok.

Az állatok nem ismerik a remény fogalmát, a pillanatban élnek és a szenvedésükből akkor érdemes ki gyógyítani Őket, ha van reális esély arra hogy még lehetnek boldog pillanataik. Ha kevés az esély a gyógyulásra, akkor azzal csak a földi pokolnak tesszük ki Őket, nem tudnak arra gondolni hogy “na majd egyszer még leszek jól, milyen jó lesz”, csak a pillanatnyi szenvedés és kilátástalanság van.

nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos stroke terén nem tudok nyilatkozni, de barátnőmnek rákos tengerimalaca volt, kétszer is kellett műteni, mindkettő 5-6 éves korában volt, ami ugye malacnál azért nem fiatal. De most is él, már 8 éves és jól van. Szóval tényleg sokat kibírnak, hiába tűnnek kis törékenynek.
nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

#6: a különbség az, hogy a Kérdező tengerimalacának esetében az állatorvos se tudja pontosan, mi a diagnózis. Tehát ezért érthető, ha nem mond le róla. És ha tényleg sztrókról van szó, meg kell nézni, mennyire tud felépülni.


Tudom, milyen egy éven keresztül intenzíven ápolni egy ilyen állatot, amikor már nem a régi önmaga, és nehezebben mozog. Akkor az állatorvos is utólag azt mondta, nem gondolta volna, hogy sikerül ide visszahozni. Viszont felelős döntés legyen, ne rutin, amikor el kell engedni.

nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogy kap el egy gyerek egy stroke-ot te fogyatékkal élő?
nov. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!