Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mentheto lehet meg a kutyam,...

Mentheto lehet meg a kutyam, vagy keszuljek fel elengedni?

Figyelt kérdés

11 eves kistestu. Masfel eve volt egy szedelgeses elesos kb 10 masodperces rohama. Nagyon meleg volt es a napon jarkalt, azt hittuk csak kicsit rosszul lett a melegtol. Aztan utana volt meg egy tavaly es iden 1 honapja is egy, azoknal mar kicsit rangatozott is. 2 napja ilyenkor este ugyanez tortent, de ez mar egy oraig tarto szedelgeses jaras volt. Aztan masnap reggel beutott a legrosszabb, elborult, maga ala pisilt, bepanikolt es a feje meg a nyaka teljesen jobbra huzott neki, aztan elkezdett ritmusosan oldalra rangani, aztan mar a szeme is. Vegul mar szinte nem is volt tudatanal, surgossegi ellatast kapott, infuziot, injekciokat, vitamint, szteroidot. Este semmi baja nem volt, ma reggel pedig ebredes utan ugyanigy rohamot kapott, csak mar nem rangatozott, menni is tudott, de rettenetesen szedult es megint rangott a feje es a szeme ugyanarra az oldalra. Beadtuk a felirt gyogyszert neki, ez atsegitette a rohamon, nem panikolt, lefekudt es meg sem mozdult, ameg elmult. Amikor a seta miatt izgatott lett, megint kijott a roham, megint nyugtato. Aztan elmult magatol mindket esetben, a harmadiknal mar jarni is tudott, szedult, rangott a szeme, de csovalta, hisztizett a setaert, prpbalt ugralni es teljesen tudatanal volt. Most is egy kisebb rohama van eppen, tehat 48 ora alatt ez az otodik. Maga ala pisilt, aztan odajott, jelzett, hogy kezdodik, majd megint adtam neki gyogyszert es lefekudt, vigyazok ra, annyira most nem durva a rohama. Az orvos szerint monden rohamnal adhatok neki a nyugtatobol, de ha naponta 4-5 is van, az mar nagyon gaz es egyszeruen nem merek tobbet adni, mert attol felek tuladagolom es meghal. Stroke vagy epilepszia a gyanuja a dokinak. Most irt fel neki meg 2 fele gyogyszert, az egyik epilepsziara van. Ezt ma este adtam be neki, kb 1-2 oraja de megint kattog a feje es a szeme, illetve szedul ahogyan emlitettem. Laboreredmenyre meg varunk. Minden roham pontosan ugyanugy kezdodik neki, hogy maga ala pisil, aztan jon a tobbi. Az a szerencse, hogy mar o is tudja es szol is elotte, hogy keszuljunk.

Nagyon orulnek olyan emberek tapasztalatainak, akik atestek ilyesmin, esetleg kuzdenek meg vele, vagy nem sikerult a felepules, minden erdekel. Bele fog szakadni a szivem, ha most jott el az ido, hiszen pici testu kutyanak meg nem is annyira oreg. De ez nem allapot, hogy napi 5-6-szor rohamai vannak es alig van tiszta pillanata a sok nyugtatotol is. Benulas, ilyesmi nem tortent meg szerencsere. Az orvos annyit tudott mondani, hogy megprobalhatunk tobbfele kezelest, de egyelore meg az sem biztos mi a baja.



2022. jan. 12. 20:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Kitartás!!!
2022. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igyekszunk, koszonom!
2022. jan. 12. 20:58
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az előző kutyám, egy erdélyi kopó 11 évesen kapott epilepsziás rohamot. Orvos adott rá gyógyszert, ettől aztán egyre ritkábbak lettek a rohamai. Aztán nyáron már sűrűbben jöttek, végül amikor elmentem a boltba, hiába szólitottam, nem jött. A kert végében feküdt el, ott halt meg. Ez sajnos gyógyithatatlan betegség, de egy ideig egyensúlyban lehet tartani, de a végét jól sejted. Ha nem bírod nézni, akkor engedd el.
2022. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

mar csak szenved, jobb lenne elengedni es hogy nyugodtan tudjon elmenni es ne fajdalmak kozott eljen

nekunk is votl kutyank, 13 eves volt, az utolso evben mar csak edesanyam miatt volt eletben mert nem akarta elengedni, minden felretett penzet mutetekre aldozta

szivem szakadt meg a kutyaert, szenvedett, anya is tudta, de nem akarta elengedni

aztan vegul belatta hogy ez a kutyanak nem jo, csak szenved es ki tudja meddig szenvedett volna

kivett 2-3 napra szabit, idot toltott vele, aztan elengedte mert igy votl jobb a kutyanak

neha nem magunkra kell gondolni hanem az allatkara aki eppen szenved miattunk akar akaratlanul is

sajnalom hogy ez tortent, kivanom a legjobbakat

2022. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Koszonom nektek is!

Igazabol mindenkeppen ki akarom vizsgaltatni, ha kell MRI es CT is lesz, tudni szeretnem, hogy biztos legyek a dontesemben, ha meg kell hoznom.

Most meg ugyanolyan eletrevalonak tunik ezt a szeduleses rohamot leszamitva. Ugyanugy megy, setalgat, csoval es figyelni, koncentralni is tud. Az orvos sem javasolt meg altatast, de amint elkezd leepulni teljesen, tehat eletkeptelenne valik, en elengedem, azt szeretnem, hogy tisztessegben menjen el, csaladi korben, parommal es velem, nem akarom kinozni ha mar teljesen elvesziti a harcot. De mindenekelott szeretnem megprobalni visszahozni, ameg latom rajta, hogy akarja.

2022. jan. 12. 21:26
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha tavaly kezdődött, akkor eléggé epilepszia gyanús. 😕 Az epilepsziának 2 fajtája van, a teljes, egész testre kiterjedő görcsroham és a fokális (oldalra vagy hátra húzza a fejét, kapkod a nemlétező légy után, "fagyizik" stb. Ha valóban epilepszia, akkor gyógyszer nem fog azonnal hatni, több hétbe is bele telhet, a rohamok pedig gyengítik a szívét. Ha epis, gyógyszer mellett is lehetnek rohamai, arra végbél oldatot kell kapnia. Ki kell vizsgálni rendesen, mert többféle rohammal járó betegség van, illetve sok minden okozhatja az epilepsziát. Sajnos elég gyakori kutyáknál, az enyém is az volt. Megérzik a rohamot előre, embereknél is van "aura érzés" ilyenkor. Akár órák hosszat mászkálnak céltalanul, mert feszültek, nyugtalanok. Roham alatt ne piszkáld, ne nyúlj a szájába stb. Óvd a fejét, testét, nehogy megüsse magát. Ne érezze rajtad, hogy félsz, vagy feszült vagy. Maradj nyugodt, hogy azt érezze, minden rendben. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Millió kutya él epilepsziásan. Kerüld nála a hirtelen inger/érzelmi/hang dolgokat, lehetőleg ne izgassa fel magát, séta előtt is tartsd lehetőleg higgadtan stb. Gyógyszerrel viszonylag visszaszoríthatóak a rohamok, sőt, akár el is hagyható később a gyógyszerezés, ha tünetmentes. Viszont, mint írtam, nagyon sok dolog okozhatja, első a teljes kivizsgálást, aztán kiderül, hogy hogyan tovább. Szorítok nektek, hogy minden rendben legyen. ❤
2022. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
81%
Nem olvastam végig ,mert lelkileg nem bírom..Kitartást és légy erős!Küldtem egy imát a JóIstenhez! DMG guard csepp immunerősítő csepp,megprobàlhatnad neki adni állatorvost kérdezd meg előtte..Jobbulást kívànok és soha ne add fel!
2022. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok/voltam érintett, csak kitartást kívánok teljes szívvel! Legyél vele, érezze, hogy szereted. De ahogy olvasom, ezzel nincs is gond.
2022. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek, tenyleg!

Most is itt van velem, hagyom fekudni, ugy latom igy neki a legkonnyebb. Hosszu ejszakank lesz.

2022. jan. 12. 22:01
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáljátok ki a CBD olajat, sok kutyusnak segített, akik epilepsziával küzdöttek. 11 évesen egy kistestű kutyus még nem is igazán számít idősnek.
2022. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!