Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tehetek valamit, hogy a...

Tehetek valamit, hogy a törpehörim ne legyen ilyen ijedős, vagy ő ilyen, és kész?

Figyelt kérdés
Több mint egy éves fiú dzsungáriai törpehöri, de ha pl. kaját teszek be hozzá, vagy a kerekét, és zörgök, úgy megijed az alom alatt, hogy nekiáll "cserregni". Nem tudok erre jobb szót, szóval éles hangot ad ki, nyikorog, vagy csikorog, vagy mi. A száját is nagyra nyitja. Még sosem harapott meg, de biztos bekapná az ujjamat, ha ilyenkor benyúlnék hozzá. Mondjuk be is nyúlok, de csak akkor, ha már beszéltem hozzá, és megnyugodott a hangomtól. Még ilyenkor is tátog, de aztán megszagol, és elbújik, de hamarosan előjön, mert megérzi a kajaszagot. :)
2009. jan. 2. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ő már ilyen marad. nekem is volt eccer egy ilyen hörim és alapból már vad volt mikor megvettem, ugyanilyen sípolós hangot adott ki, amikor fel akartam venni vagy csak megsimogatni. ez ellen nem tucc tenni, esetleg sűrűn legyen a kezedbe, sokat foglalkozz vele.
2009. jan. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én úgy tudom hogy a dzsungáriai törpehörikből sokat kell tartani együtt itt a sokat 3-4re értem, én mindenhol azt olvastam hogy ők akkor lesznek a legszelídebbek ha sok társuk van , és persze ha sokat van kint nekem tengerimalacaim vannak, eleinte kicsinek ők is ugyanígy sivítoztak meg kapálóztak de sokat foglalkoztam velük és mostmár jóformán kiabálnak azért hogy kivegyem őket :)

többet megtudhatsz rólunk itt: [link]

ha kérdésed van találsz ott egy fórumot és írhatsz nyugottan, tuti hogy kapsz rá megfelelő választ

2009. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

elképzelhető hogy kiskorában egyszer megijedt valamitől, és így maradt. akkor nem tudsz vele mit kezdeni. a rágcsálók idegrendszere amúgy is elég érzékeny.

*robin*

2009. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Tehetsz! Mindig vedd ki egy nap legalább 10-szer és csak a kezedbe legyen meg ilyenek.....
2009. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
De lehet hogy talán ilyen marad szegényke azért sok szerencsét!
2009. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 4. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!