Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Össze lehet szoktatni két bak...

Össze lehet szoktatni két bak nyuszit?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm nemrég rám írt, hogy bizonyos okok miatt meg kell válnia a törpenyuszijától, és megkérdezte, befogadnám-e, mert szerinte nálam jó helye lenne. Minden adott lenne hozzá, és szeretném is, viszont mivel az enyém és az övé is bak nyuszik, nem tudom, mennyire lenne lehetséges összeszoktatni őket. A folyamattal tisztában vagyok, viszont eddig csak azt hallottam, hogy (ivartalan) bak mellé csak nőstény nyuszit lehet tenni. Van bárkinek bármilyen tapasztalata, hogy lehetséges-e két bak nyuszit összeszoktatni? Egyik sem múlt el még egy éves, és mindkettőnek a közeljövőben lenne esedékes az ivartalanítás (az enyémnek január környékén, a másiknak kicsit korábban).

nov. 26. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanítás után szerintem nem lesz gond, de ez nyuszifüggő is, van olyan "páros" amely az ivar ellenére sem bírja egymást.
nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy ez egyfajta rulett velük :/
nov. 26. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivartalanítva lesznek lehetséges az összeszoktatás, csak ez a nyusziknál több időbe szokott telni. Ők pedig még amúgy is fiatal nyuszik, úgyhogy ha egy ideig elkerítve lesznek egymás mellett szerintem biztosan megszokják majd egymást.
nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es, nem tudom mennyire lenne optimális, de több olyan háztartással is találkoztam, ahol a két nyuszi nem szokott össze, de a gazdik jól megoldják a különtartást. Ha nálad ez mégsem opcionális, fontold meg azt a lehetőséget, hogy csak ideiglenesen fogadod örökbe a nyuszit.

Valamiért azt érzem, hogy az ismerősöd gyorsan akar megválni a nyulától, így "bárkinek" odaadja, te pedig nem vagy biztos a kettőben. Ezzel a hozzáállással nem kötelezed el magad évekre, de ha mégis összeszokna a két nyúl, akkor abbahagyhatod a gazdikeresést. Arra az időre meg valahogy megoldod a különtartást.

nov. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon sok ideje gondolkodom rajta, hogy kéne egy kis társ a nyuszimnak, de eddig mindenki csak azt mondta, hogy kislány kell mellé, és ezért bizonytalanodtam el. Még nem igazoltam vissza a dolgot, viszont mindenképpen meg akarom beszélni vele, mi legyen, ha nem tudnak összeszokni a nyuszik. Elvileg nem olyan sürgős a dolog, de azért írt rám, mert biztosan jó helyet akar a nyuszinak, és tudja, hogy nálam az lesz. Nála sajnos nincs elég helye a nyuszinak, nálam viszont van egy elkerített rész, meg a lakásban is szabadon mászkálhatna. Az biztos, hogy megpróbálok majd megbeszélni vele valamit, hogy ha esetleg mégsem jönne össze, akkor kitaláljunk valamit.
nov. 26. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, hogy ha ilyen a gazdi, akkor mindenképpen megér egy próbát.
nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban volt és anno egy elkerített részen tartottam őket. Volt vagy 10, bakkok es szukák is, közös kis ól, meg vájtak maguknak egy igen mély üreget :D Nem nyírták ki egymást.
dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!