Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egér és patkány be tud hatolni...

Egér és patkány be tud hatolni a házba a kéményen át?

Figyelt kérdés
A kémény végállomása a kandalló, vagy egyéb fűtőeszköz.

dec. 2. 03:43
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Elvileg igen. De csak régóta nem használt kéményt tudok elképzelni.

Azt nyomozod hogyan jutottak be a lakásba?

dec. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Évről évre újabb ötlet jut eszembe, melyik lyukat kellene még betömni. Már szinte mindegyik rést megtaláltam, de csak jönnek ezek a bitang egérkék... Kaját szekrényben és hűtőszekrényben tárolok csak, nem morzsázok stb...


Viszont amint elfogok egyet és kirakom élvefogóval kb 50-100 méterre, olyankor -visszatérve házamba- a kandallóm koppan-csörren, és máris megérkezett újabb barátunk, Cincogi Á LÁ Sokadik... :/

Nem az előző talál vissza ilyen hamar, mivel sok esetben más a mérete, az egyik egér kisebb, a másik nagyobb (pl vemhes egérmama), stb...

Persze elvileg órák, napok múlva szagnyom alapján visszatalálhatnak, amelyeket már kiraktam...


De hol jönnek be...? Ajtó alatt még el tudom képzelni. De minek, ha egyszer alig mehet ki kaja illat, lévén elzártan tartom az élelmiszert...

dec. 2. 05:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Barhol bemehetnek, eleg egy nagyon apro hely.

Nem csak a kajara mennek mostansag, a hideg elol buj(na)nak el.


Nalam itt egyszer probalkoztak bekoltozes utan roviddel, felfedeztem a lyukat, fem dorzsit tettem bele, h ne tudjanak kaparni vagy ragni. Lekopogom, azota nem hallom oket es nem is tudtak bejutni.

dec. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Menedéket keresnek télire. Miért nem okulsz és viszed őket messzebbre?
dec. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú fajta Swissino gyorsan összefogdossa őket, mert a fenekükkel nem tudják kitolni az ajtót. Mogyoróvajra mennek rá (a jellegzetes amerikai mogyoróvaj, nem az a művi fajta, hanem az eredeti)


[link]


Sok Swissinot tegyél ki, szerintem az jól megrikitja őket.

dec. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
És nem a hozzá kapható csalit használtam, hanem sima bolti amerikai mogyoróvajat.
dec. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Liszttel megszórt padló talán elárulja hogy jönnek be
dec. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon kis kedves módszer fertőzést, terjesztő szapora rágcsálókat élve fogóval elkapni, mejd kirakni máshol. Ügyes vagy, jár a buksi simogatás.

A való élet más. Normális helyen tűzzel vassal, macskával irtják a kártékony rágcsálót és még úgy semfogynak el.

A helyes módszer egerfogó (nem élve fogó) + méreg. Ha van macska akkor méreg nélkül egerfogó.


Ha a kedves kis egérbarát modszered folytatod meg akkor tanulj meg együttélni velük és szorgalmasan, egyre szorgalmasabban ahogy többen és többen lesznek rakosgasd ki őket 500m re. Ha elég kedves voltál velük talán megkeresnek újra és újra.

Grat!

dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Önmagában szerintem nem az élvefogáson bukik a dolog, az egér életének pontos ismerete kell, hogy hatékony legyen a terv. Én úgy képzelem, sok csapda kell a megfelelő helyekre. (Valószínűleg a falak mentén, az egér kerüli a nyilt helyeket az útvonalai többségében.) Én is úgy láttam, a falak, bútorok mentén szaladt az egér. Élvefogó annyiból nem rossz, hogy saját otthonban talán könnyebb tömegesen alkalmazni, mondjuk olyan 20-as 50-es számú csapdák jól felállított seregével. Lehet lisztszórással terepezni, az utakat figyelni, a csapdákat áthelyezgetni a tanulkonyabb egérkék miatt.
dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8:

azon gondolkodtál már, miért van kereskedelmi forgalomban tömegesen élvefogó?

...talán mert léteznek állatbarát emberek is!


(Én legalábbis védem a gerinces élőlényeket, a többit viszont csak lehetőség szerint védem, lévén egyszerűbb az életük és az idegrendszerük, valamint az ízleltlábúak egy része támadó, offenzív; nyilván a gerinces támadó állat ellen is lehet védekezni, viszont Magyarországon nincs érdemben ilyen gerinces állat, csak elvétve minimális vipera-, és farkaspopuláció.)


A lekezelő szavaid helyett talán magadba nézhetnél, a mikroba"fertőzés"-mumus paranoiáddal együtt...


A házikedvencként sokak által tartott hörcsög az nem fertőz? A háziegér meg igen? Nem látsz ebben némi ellentmondást...?

Ilyen könnyen félre lehet vezetni az emberiség nagy részét...


Persze, mindent be akarnak oltani, ami háziállat. Nézz körül, most is mit műveltek a vak cinák a "be0ltott" emberek kb 50%ával (azokkal, akik nem a placebós kontrollcsoportba tartoztak)...


Szlávik János egy 0ltáspárti virológus, mégis nyíltan megmondta a tv-ben, hogy a kowwid vak cinázás



egy genetikai emberKÍSÉRLET! (Ami logikus is.)



Azaz -belegondolva az úgynevezett "0ltások" értelmetlenségébe-, mese habbal, hogy értelme volna egy házikedvencet beoltani, mondván, hogy csak azért nem fog "fertőzni", mert a háziegér nincs beoltva és mintha utóbbi fertőzne "emiatt"...


Egyik se fertőz mikrobásan, hanem ízleltlábúakkal - amit a macska is cipel a bundájával!


Valami ürügyet, kifogást mindig találnak, hogy miért lehet X állatot árusítani, a másik meg miért nem árusítható, pl nem létező mikrobafertőzés miatt, vagy hogy a vadon élő fertőz, mert vadon él, és hasonló BIZONYÍTATLAN marhaságok.


Pasteur egyébként a halálos ágyán átadta a doksit, melyben a Nobeldíj csalása jegyzőkönyve szerepel, Gaison könyve részletezi is. A fertőzésmese Pasteur csalásából származik, mivel remek hatalmi megfélemlítő módszer, a vak cina- és gyógyszergyártók meg hülyére keresik rajta magukat. Koch-ot pont ezért hívta visssza a hadsereg, mert előtte szműzték a cslaása miatt, amivel embertömegeket ölt meg, a mérgeivel!


Azt mondták neki: "figyelj, Koch, háború van, a módszered jó lesz a szembenálló hadsereggel szemben, visszafogadunk!" Olvass utána.


De nem ez a leglényegesebb, h mit tudunk Pasteurról és Koch-ról mint csalókról és tömeggyilkosokról. Hanem a józan emberi ész a lényeg!


Újmedicina (más néven: biologika) : tanulmányozd az alapelveit. Abból megérted, virusok létét senki még nem bizonyította, ahogy dr Stefan Lanka virológus is állítja!


És a biologika logikusan kifejti, miért nem árt soha semelyik mikrobagomba, se baktérium, hanem azok nélkülözhetetlen segítőink, szimbiotáink! Konszenzus van a tudósok között abban egyébként, hogy több mikroba van a testünkben adott pillanatban, mint sejt.


Mégis fosatják a mikroba"fertőzésmesével" az embereket...

Így aztán PLANdémiák ürügyén, rendeleti kormányzással el lehet venni az emberek szabadságjogait, egészségét, adott esetben életét, idő előtt.


Az AIDS mese tudod hogyan bukott meg például?

A PCR teszt feltalálója, dr Kary Mullis buktatta le véletlenül, akit 2019 aug-ban megöltek, hogy hamis módon felhasználhassák 2020-tól a a PLANdémiához a tesztjét.


Kamerába mondta anno Mullis: NEM használható semmilyen "fertőzéstesztelésre" a saját maga által feltalált, Nobel díjas PCR tesztje, mert azt labor célokra találta fel!


Tudod mit csinált még dr Mullis? Egy tudományos kutatásához szüksége volt az úgynevezett HIV / AIDS "virus" feltalálásáról szóló bizonyításra, ami Montagnier-hez köthető. Montagnier csak megvonta a vállát, hogy NEM tud ilyen bizonyítékot adni... Ő "csupán" átvette a Nobel díjat... CSALÁSÉRT! Akárcsak Koch és Pasterur is csalásukért lett díjazva.



A többieknek köszönöm! :)


Egyébként liszt felesleges számomra ehhez, pontosan látom, merre szaladgálnak, az orrom előtt is futkosnak. A fal mellett szeretnek rohanni általában.

És rendre elkapom őket az élvefogómmal.

Szerintem már az összes lyukat betömtem. De még maradt néhány egér, jelenleg.


Folyamatosan tökéletesítem házi élvefogómat.


Szóval mindig találok valami apró hibát, pl most arra gondoltam, egyszerűbb volna beszereznem egy pár négyzetméteres ketrecet (macskát egyelőre nem tarthatok, ám tervezek), amiben napokig őrizhetném az összefogott egérkéket.

Ugyanis egy kínlódás, hogy eddig egyenként vittem ki őket kb 40-50 méterrel odébb.

Ha lesz valami nagyobb ketrecem, elég lesz hetente 1-2 alkalommal elvinnem, és mivel ez jóval kiksebb szaladgálást fog igényelni, egy kilométerre is el tudom cipelni, és itt az erdőben elegedni.


A természet lágy ölén élek, úgy gondolom nem a gyilkosság az etikus, hanem visszaengedni a természetbe. Ha egy ragadozó elkapja és megöli őket, a természet (erdő, mező, állatvilág) akarta így, nem én. A ragadozó attól ragadozó, hogy megöl más állatokat, ez ellen nem tudok tenni.


Én viszont ember vagyok -tehát kellően tudatos és felelősségteljes-, dönthetek úgy, hogy nem gyilkolok gerinces élőlényeket, így se embert, se gerinces állatot (vegetáriánus vagyok).



(És mielőtt a #8 belekötne a vegikbe: nem, kérlek, a növény evés NEM gyilkosság, mivel a termést hozó növény pl almafa pont azátal szaporodik, hogy ember, állat megeszi az almáját, mert így nem csak a fa mellett tudja elengedni és rothasztani az almát, hogy a magjai kiszabadulhassanak, hanem távolabb is! Akkor a többi növény mazochista volna? Na ne már... Ráadásul idegrendszere sincs a növényeknek fizikailag... Érzelmeket éreznek, de idegrendszerük nincs! Az meg, hogy már léteznek magtalan növények is, az az ember beavatkozása, de ettől még nem lesz testi fájdalma, szenvedése, kára a növényeknek a növény elfogyasztásától, értelemszerűen.)



Vissza a félbehagyott gondolatomra:



Az állatoknak viszont nincs erkölcsi mérlegelési képessége, és nem is avatkozom be hathatósan az állatvilágba - leszámítva, hogy védem tőlük életem és a lakhelyem, amennyire tudom; na de NEM túlkapások által, nem paranoid módon, mint egyesek.


A macska csak egérriasztásnak kell számomra, a jövőben. A macska is állat, az egér is állat, rendezzék le egymást között. A bolhákat meg bár a macska is behozza, de sokal nem lesz rosszabb ettől a bolhahelyzet itthon.

dec. 5. 02:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!