Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen háziállatokat lehet...

Milyen háziállatokat lehet tartani lakásban, amelyek nem igényelnek sok helyet és könnyen kezelhetőek?

Figyelt kérdés

dec. 27. 16:35
 1/8 anonim válasza:
59%
Macska, hörcsög(bár az utóbbinál ki kell takarítani a ketrecet) talán
dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
70%

Azt nem tudom az egeret a kulcsszavak közt mennyire szántad poénnak, de léteznek házi kedvencként tartandó egerek, patkányok is. Léteznek mindenféle szebbnél szebb szín és szőrvariációk.

Azok és a “hasonló kaliberű” állatok (pl: hörcsög, tengerimalac, nyúl, degu, csincsilla stb) nem igényelnek olyan vállalhatatlanul nagy helyet. Madarak és kicsit nagyobb emlősök (pl: macska, vadászgörény) meg határeset. Nekik inkább majdnem az egész lakást állat-kompatibilissé kell tenni.


A kezelhetőség meg mindegyiknél más, attól is függ mire gondolsz ez alatt s előreláthatóan mennyi időt szeretnél ilyesmire rászánni. Például terráriumi/ akváriumi állatok (hüllők, kétéltűek, halak, gerinctelenek) sokkal kötöttebbek a helyükhöz. Cserébe mindent ott bent csinálnak, s többek közt emiatt maga az élőhelyük és annak karbantartása is némileg bonyolultabb mint egy alomtálca amit néha kipucolsz és utántöltesz.


Mit szeretnél? Mik az elképzelések/ “elvárások” az állat felé? Gondolok itt olyanokra mint szaggal, piszkítással kapcsolatos dolgok, simogatható legyen-e stb.

dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
90%
Nekem teknoseim voltak. A terrariumot parszor kell takaritani de szerintem nem veszes a tartasuk. Esetleg a halak is besorholhatoak, de egy tengerimalac vagy horcsog is tokeletesen megfelelo
dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennél többet kéne tudni arról, hogy mit tudsz biztosítani te az állatnak, illetve hogy mit takar a könnyű kezelhetőség.

- A kutya sok időt és energiát igényel, ha megfelelően foglalkozol vele, akkor fajtafüggően(!) a lakás alapterülete kevésbé számít.

- A macskával a közvélekedéssel ellentétben szintén foglalkozni kell, ha igényli, és neki kell egy minimum alapterüpet, amin jól érzi magát, plusz a cuccai sok helyet foglalnak (kaparófa, alom, stb)

- Nyúl/tengerimalac: kapásból kettőt kell tartani, mert társas állat, mindkettőnek eléggé nagy alapterületet kell biztosítani. Nyúlnak az ideális, ha szabadon lehet, vagy legalább jópár órán át (6+) szabadon lehet naponta. Plusz mindkét állat orvosi ellátása méregdrága.

- Hörcsög: relatíve igénytelen, csak a helyét kell megfelelően kialakítani. A ketrec hossz legyen vagy 80-100 centi minimum, amit a boltban eladnak hörcsögketrecként az sokszor nevetségesen kicsi.

- Patkány: társas állat, többet tarts egyszerre. Vágyják az emberi társaságot és mozgásigényük is van.

- Halak: a halakkal nem kell foglalkozz, de az akváriummal igen, méghozzá elég sokat.

dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A könnyen kezelhető alatt mit értesz? Szerintem egyik állat sem az, mindegyiknél kell valamire figyelni, és mindegyik piszkít, hiszen ahol van bevétel ott van kiadás is, ugye.

Talán a halaknál, siklókál, pókoknál nem kell annyit takarítani - már ha kedveled az ilyesmit.

Plusz azt is szem előtt kell tartani, bármilyen állatnál, hogy kötöttség is, pl. egy nyaralásnál tudod-e vinni magaddal, vagy rábízni valakire.

dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Nekem volt annó afrikai törpesünim nagyon cuki, kb annyi igénye van, mint a hörcsögnek, de érdemesebb nagyobb méretű nyúl ketrecben tartani, mert azért éjszaka szeret szaladgálni, meg lisztkukacot is kell neki venni.


A törpe nyúl is jó lehet viszont azzal foglalkozni kell amikor rá érsz, érdemes kiengedni felügyelet mellett, hogy nehogy elrágjon valami vezetéket vagy vannak ilyen nyuszi kifutók is amiket lakásban is lehet alkalmazni és akkor ott tud szaladgálni. Viszont sűrűn kell cserélni az almot, mert elég istálló szag lesz a lakásban. Illetve a szénát megbízható helyről kell beszerezni, mert én annó kaptam ismerőstől, de sajnos tele volt bolhával így inkább boltból vettem.


A hal is jó ötlet ott csak az akvárium takarítására kell figyelni.

Ha kedveled a hüllőket akkor lehet pl kaméleont tartani viszont ott már oda kell figyelni a fényre, hőre, párára stb meg ugye tücsköket meg ilyeneket eszik.


Macska, kutya kicsit másabb. Igaz a macskának lehet almot venni, így nem kell sétáltatni, de a szomszédot zavarhatja a nyávogás pl ha egyedül van meg szét szedhet dolgokat.

A kutya szintén, ha egyedül van ugat lehet a szomszédok kiakadnának tőle, meg azt le kell vinni sétáltatni többször egy nap és sokat kell vele foglalkozni.

dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Együtt a Kisállatokért Alapítvány Facebook oldalán van egy olyan album hogy A kisállatok boldogságának titka. Ott minden egyes kisemlős faj helyes tartásáról és táplálásáról van egy 10 pontos rövid képes útmutató. Az alapján érdemes dönteni.
dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha felelős állattartó szeretnél lenni, akkor mindegyik sok törődést és helyet igényel. Nyuszi, tengerimalac kimondott “macerás” állat (nyuszi tartóként mondom ezt). Kifutóban érzik a legjobban magukat, vagy ha több órát kint lehetnek a lakásban (de ez igaz a csincsillára, degura stb.). Az egerek és görcsök is csak “eléldegélnek” azokban a pici, csicsás ketrecekben.

[link] az ilyesmi hely az ideális számukra.

A hüllők pedig megint csak komoly hozzáértést igényelnek.

Szóval összességében ha úgy érzed, hogy, nem tudsz elég helyet, vagy figyelmet szentelni neki, inkább várj még az állattartással.

dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!