Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem eszik a malacaim a tápot?...

Nem eszik a malacaim a tápot? A vegyeset ették, de kiválogatva nem kell nekik? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Versele Laga Crispy Muesli és Natúr Cavia tápot kevertem nekik eddig.

Most mondták nekünk, hogy nem szabad magvakat és színezett tápot adni nekik.

Ezért kiválogattam és csak a kis zöld táprudakat meg a nagy zöld pelleteket adtam nekik.

Eddig megettek mindent a tápból, a zöldeket is. De most, hogy az egyebet kiszedtem közüle, nem kell nekik a zöld sem.

Nem értem ezt, mert eddig azt is megették, de magvak nélkül már nem jó?

Nem akarom, hogy rossz legyen nekik vagy bajuk legyen, mit csináljak? 🥺


dec. 31. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
én is hallottam már hogy a kutya nem csontevő! Mégis kap nálunk csontot. A macskára is mondják hogy gyilkosság nekik laktózos tejet adni, nálunk az eddigi 3 macskánk mind kibírta, szerintem nyugodtan adhatod nekik úgy ahogy eddig.
dec. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kukoricát meg a héjas szotyit tudtam, hogy nem kaphatják, azt eddig se adtam.

De a többit nem, búza meg egyéb magvak, meg hát benne van a kajájukba, a zacskóban, ki gondolná, hogy ki kell válogatni nekik.

Zöldséget csak esténként 1-1 karika petrezselyem vagy uborka vagy kis bio salátalevél vagy 1 szál sárgarépalevél, nyáron dinnye zöld húsa 1-1 kis kocka, csak ezeket eszik meg, de ebből sem adok sokat, mert erről is tudom, hogy bezavar az emésztésükbe, ha sokat kapnak.

Pl lédús gyümölcsöket meg se eszik egyáltalán, paradicsomot se.

Egyik ismerősöm mindennap adott a malacának: 1 egész darab kisuborkát(az a kovászolni valót), fél db sárgarépát, fél db paradicsomot, negyed db almát. Mindennap ezt mindet. Ezen felül kukoricás keveréket kapott, szinte csak a kukoricát ette ki. Zöld tápokat egyáltalán nem ette, nem is volt benne sok. Kis marék széna, ami inkább az ágya meg a pisilője volt. Nem is élt sokat szegény, meg állandóan beteg is volt, sajnáltam.

De úgy tűnik, én is sokmindent elrontottam velük, pedig igyekeztem 😔

dec. 31. 08:15
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell kiválogatni, az enyéim 8 évig éltek egészségesen.
dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Milyen tápot adtál nekik?
dec. 31. 10:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalac fűevő. Magot tilos adni neki. Ennyi. Pont. A mag teljesen tönkreteszi az emésztését. A Magyar Tengerimalac-Védő Közhasznú Egyesület tudna mesélni hogy milyen pocsék egészségi állapotú állatok kerültek hozzájuk a vacak táplálásnak köszönhetően... A tengerimalacok pont hu oldalon fent van a helyes tartásról és táplálásról minden hasznos információ. Aszerint etesd őket. A másik 2 válaszoló szavára pedig ne adj...
dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A Versele Laga, mint gyártó gyárt szemét szintű tápot, meg minőségit is. A Crispy Muesli pont a szemét kategória, nem is illik kiválogatni belőle bizonyos dolgokat, mert nem tudod, hogy mi van adott szemben. A Versele Laga Cavia Nature egy kicsit jobb, de néhány éve a Magyar Tengerimalac-Védő közhasznú Egyesület (továbbiakban tengerimalacmentés) bevizsgálásán már nem felelt meg a faj igényeinek, változtatott a gyártó a receptem. Jelenleg a Versele Laga Cavia Complete az egyetlen olyan Versele Laga táp, ami megfelel a tengerimalacok igényeinek. Persze van más is, a Trovet Guinea Pig, a JR Farm Grainless Complete, vagy bármelyik Real Nature táp, de azért szokta a tengerimalacmentés a Versele Laga Cavia Complete tápot ajánlani, mert az a legolcsóbb megfelelő minőségű táp. Persze vegyük figyelembe, hogy a tengerimalac fűevő állat, nem tápon él, a szénának legalább 80-85%-át kell kitennie az étrendjének.

Persze ettől függetlenül igenis gyanús, hogy amit eddig megevett hirtelen nem eszi, a tengerimalacoknál az étvágytalanság általános tünete a betegségnek. Mivel a tengerimalacok tünetrejtő állatként nem szeretnek tünetet mutatni, így minden tünet lényeges. Én elsősorban azt ajánlom, hogy fogj egy konyhamérleget, és kezd el legalább naponta egyszer mérni a súlyát a malacnak. Ha csökkenő tendenciát mutat a súly, akkor ne várd meg, hogy komolyabb tünetei legyenek, hanem vidd egzotikus szakállatorvoshoz.


https://www.youtube.com/watch?v=HH_lgZ-s55I&list=PL9xL6lBNnF..

https://www.youtube.com/watch?v=mDCQzgunNks&list=PL9xL6lBNnF..

https://www.youtube.com/watch?v=U8d22i9DRDQ&list=PL9xL6lBNnF..

dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

A Nature Cavia ból azokat a nagy hosszú zöld pelleteket szeretik. Azt kiszedtem nekik. A Muesli ből a kis zöld táprudakat szedegettem ki.

Most majd veszek hozzá Real Nature tápot, abban megint másfajta alakú a zöld táp.

Hátha úgy változatosabbnak érzik.

Nem étvágytalanság miatt nem kell nekik a táp, mert a széna ugyanúgy elfogy a napi 3 marék.

Régen az egyik cicám csinálta ezt, csak akkor evett, ha legalább 3 fajta tápot keverve adtam neki, ha külön-külön, akkor egyik se kellett neki.

Talán náluk is erről lehet szó.

De akkor majd szépen megszokják.

Különben a Crispy Pellet nem jó? Az is egyforma táprúd, mint a Complete, rosttartalma is 0,5 %-kal tér csak el.

dec. 31. 14:22
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
De ne a táppal biztosítsd a változatosságot, hanem a szénával. Tápból mindig egyfélét adunk, nem keverjük össze-vissza, hanem a széna több fűféléből áll, és az adja az étrend változatosságát. Főleg, hogy szénának egész nap lennie kell előtte, tápból meg napi kétszer 2-3 evőkanállal kellene csak kapnia.
dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

1x kapnak tápot, 1 evőkanál fejenként, többet nem esznek meg.

Zöldség este 1-1 vastagabb karika.

Ezen felül 90%-ban széna, napi 3 nagy marékkal elfogy. Abból is veszek mindenfélét, de mindegyiket gond nélkül megeszik, akár ugyanazt is sokáig.

Csak a táppal van bajuk most, hogy nem magvas meg mindenféle vegyes, hanem csak zöld van benne.

De ezt már leírtam fentebb ....

dec. 31. 17:36
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Én értem, hogy a táppal van a baj, csak:

"Most majd veszek hozzá Real Nature tápot, abban megint másfajta alakú a zöld táp.


Hátha úgy változatosabbnak érzik."

Ne keverd. Önmagában a Real Nature tökéletesen megfelel. Ha nagyon drága, akkor Versele Laga Cavia Complete, de ne keverd Crispy-vel, meg mindennel. Oké, hogy ugyanolyan színű a pellet benne, de biztos, hogy ugyanazt is tartalmazza? Inkább vegyél egyféle jó minőségű tápot. Meg eleve a tápváltásnál mindig van egy átszokási időszak, nem össze-vissza keverjük a különböző tápokat.

dec. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!