Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Papíralom vagy faforgács?

Papíralom vagy faforgács?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek hörcsög alá melyik alomtípus lenne a jobb papíralom vagy faforgács?


A válaszokat előre is köszönöm!



jan. 30. 14:55
A kérdező szavazást indított:
Papiralom
Faforgács
31 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
természetes lehet
jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Faforgács.

Valaki tesz alulra macskaalmot, hogy ne legyen minden pisis, alul felszívja, a forgácsban meg játszik, túr.

jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A papíralom biztosan nem allergizál se téged, se a hörcsögöt, mert a faforgáccsal ellentétben nem tud poros lenni. Viszont papíralomból nehezebb jót találni, ami meg is tartja az alagutakat, drágább is többnyire.

Én személy szerint nagyobb területen (szigorúan illatmentes) faforgácsot keverek kenderalommal(ez nem tudatos, csak nem volt elég forgácsom, amikor érkezett a hörcsög, de a boltban csak ez volt), van egy nagyobb terület, ahol a faforgácsot keverem szalmaalommal. Az utóbbi tartja legjobban a járatokat. Van papíralmos területem is, abból inkább a fészekbe visz, meg arra a részre pisil, nem tartja túl jól az alagutakat, de lehet én választottam rosszul..

jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 Macskaalmot nem szabad, veszélyes.

Alapból törpe hörcsög esetén 15, arany esetén 20 centi a MINIMUM alomvastagság, de a több, jobb. Azt nem pisili keresztül a hörcsög, bőven beszívja. (Na meg ott a csincsilla homok, amit gyakran használnak budinak a hörcsögök)

jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Macskaalom tilos. A forgács elég poros. A papíralom viszont nem poros így nem allergizál. Nekem a glirexes papíralom vált be leginkább. Az egész helyen azzal almozok 10-20 cm vastagon.
jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezt nem tudtam, szólok akkor az ismerősömnek, de miért nem szabad amúgy?
jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert egy csomó olyan anyag van benne, ami káros a hörcsögnek. Plusz teljesen indokolatlan. A hörcsög nem pisil annyit hogy szükség legyen ilyen mértékű nedvszívó alomra. Arra a csutkaalom és a csincsillahomok sokkal jobb. Az ismerősödnek ajánld kérlek a Hörcsögmentés hivatalos weboldalát: hörcsög.info 😊
jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen macskaalomról van szó? Én pl vettem olyan csutkaalmot, 2kg kiszerelésben, amin felhasználási javaslatnak oda van írva, hogy amúgy macskaalomnak is jó. Szagra, állagra, színre, kinézetre tök olyan, mint a glirexes csutkaalom. Ez használható mondjuk egy ásós ládába a hörcsögnek?
jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Régen volt hörim, faforgács volt alatta, de minden héten kapott egy darab papr zsebkendőt (illatmenteset természetesen), azt szépen felhasogatta csíkokra, megpuhította a pofazacskójában és aztán ebből a megpuhított papírból készített magának fekhelyet. Nagyon gondosan végezte ezt a műveletet, öröm volt nézni. Hörcsögéletben hosszú ideig élt.
jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 igen, az használható nyugodtan. 😊
jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!