Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac alá fürdőszobaszö...

Tengerimalac alá fürdőszobaszönyeg?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra lennék kiváncs, hogy: a tengerimalacok ketrecében jó megoldás a fürdőszobaszönyeg, pl. faforgács helyett? Nem lessz tőlle beteg? Pl. ha megrágja. Tapasztalatokat keresek ezzel kapcsolatban.

Eddig csak természetes anyagokat tettem be a malacaimhoz, faforgács, faház, stb.

Minden vélemény, tapasztalat érdekel, elönyei, hátrányai, jó, rossz.

Köszönöm



2022. okt. 28. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem jó, tocsogna a pisiben, nem vezeti el a nedvességet, és biztosan baja lesz, ha megrágja.
2022. okt. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbb malactartó használ fürdőszobaszőnyeget a malacai alá, és tökéletesen működik, mivel a lyukain át elvezetődik a pisi. De olyanok is vannak akik polár anyagot használnak. Kifejezetten kell is valami puha alájuk, ha az ember nem akarja hogy talpfekélye legyen a malacainak.

Ajánlom hogy lépj be Facebookon a Tengerimalacok - Értük és Velük nevű csoportba, ott egyrészt nagyon hasznos dolgokat olvashataz nap mint nap, másrészt bármilyen malacos kérdésre választ kapsz, nagyon jó és összetartó a társaság.

2022. okt. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszolóval értek egyet.
2022. okt. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Azért az elég nagy túlzás, hogy a legtöbb malactartó használja.


Az a gond, hogy legalább kettő kell, mert hát hamar bekoszolódik, cserélni kell, amíg az egyik szárad, a másikat beteszed, de így is feleslegesen képződik jó adag, nem újrahasznosítható hulladék.

Szerintem a puha réteg (amihez a széna is elég) alá jobb valami kevésbé káros, jó nedszívó anyag, pl. pellet. De hallottam olyat is a tengerimalac védőktől, hogy igazából a széna magában elég, csak időben kell cserélni.


Régen járta a "Tengerimalacok - Értük és Velük" nevű csoportban: annyira jó és összetartó társaság, hogy pár nap után menekültem onnan, mert konkrétan rámszálltak (egyszerű csoporttag, de egy frusztrált tini admin is, akinek gondolom előbbi panaszolhatott be), már a vicceken is fennakadtak. Persze lehet, hogy azóta javult a helyzet.

2022. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vállaszokat.
2022. okt. 28. 10:06
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

4, annak a csoportnak az adminjai pont a tengerimalacvédők, akiket említettél. Nem tinik. Ez az MTVKE belső csoportja.

Mellesleg pont ők ajánlják a fürdőszobaszőnyeges megoldást és a polárt. Meg azt a "kukacos" anyagot is. A széna kaja, nem alom.

2022. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

#6: ok, kb. 6 éve jártam a csoportban, azóta messze kerülöm. Vagy lecserélődött a személyzet, vagy keverem egy másik nagyobb malacos csoporttal.


És egy tiniről írtam, nem tinikről, aki admin volt ott.


Egyébként az MTVKE oldalán nem úgy írnak, mintha kizárólagos megoldás lenne a fürdőszobaszőnyeg: [link]


De persze lehet, hogy azóta változott tudomány állása. Nem tudom, nem érdekel.

2022. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem írt kizárólagost. Ha meg nem érdekel, akkor nem értem, miért fecsérelsz rá időt és energiát.
2022. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!