Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malacnak mit lehet...

Tengeri malacnak mit lehet enni adni?Miket szeretnek nagyon?

Figyelt kérdés
febr. 19. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
A miénk az uborkát és salátát imádja.
febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

zöldségeket, szemestakarmányt, tápot

szénát néha kis gyümölcsöt


és vízet

febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Saláta levél, kígyóuborka, sárgarépa, retek zöld levele, az enyém ezeket imádta. Szerette a szénát, de csak olyat adj neki amit kisállat boltban veszel, hogy ne legyen szennyezett. Száraz kenyeret is szeretett rágcsálni. A magos táppal óvatosan, mert hizlal, nagyon hamar gombóc lesz a malacból, ha sokat kap belőle. Gyümölcsöt is szerette, pl. az alma csutkáján mindig hagytam egy picit, és ő elpusztította a maradékot.
febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Szénát minden mennyiségben.

Puffaszto zöldségek és gyümölcsök amik tiltólistások náluk, meg a citrusfélék.

febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Padlizsán, cukkini (nyersen).
febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Füvet fűvel.

Kiviszed a fűre, leborítod egy lyukacsos ládával, hogy a kutya-macska ne borítsa fel és félóránként odébbrakod.


Konyvában minden répapucolás, almahámozás, borsófejtés náluk végzi.

febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

"Puffaszto zöldségek és gyümölcsök"


Osztán mik azok? A kérdező ebből nem tudja.

febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
83%
A miénk az uborkát, répát, répa héját, petrezselyem héját, salátát szereti. A szénábol csak azt ami nem olyan száraz és kemény. A tápot is megeszi de abból kiválogatja ami neki kell a nagy részét meg otthadja. Olvastam meg mondták is nekem hogy K-betűs zölségeket nem szabad etetni velük. Mi csak a karalábénak a levelét adtuk neki (persze nem naponta) és azt is simán megette. Mi gyümölcsök közül csak almacsutkát adtunk neki és azt is eszegette.
febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 robetko ***** válasza:
88%
A neten találtam egy táblázatot ahol írják hogy mit szabad adni neki és mit nem. Én még olyat is hallottam hogy a "K" betűs zöldségekből csak keveset szabad adni nekik. (karalábé, káposzta,karfiol). Egyébként a pittypangot (gyermekláncfű) imádják. Sőt még a piros paradicsomot is. Szénát viszont adj neki naponta ha teheted a fogai miatt.
febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Fűevő állat, szénát minden mennyiségben. Zöldség, gyümölcs adásában országonként eltér a vélemény, a németek pl. gyakran sokat adnak nekik belőle, a magyar állatorvosok meg azt mondják, hogy nasi. Én fűevő állatnak inkább nasinak ajánlanám, de ez nem szakmai vélemény. A táp kifejezetten pelletált, tengerimalacoknak való legyen, az alábbi videó alapján lehet választani:

https://www.youtube.com/watch?v=HH_lgZ-s55I&list=PL9xL6lBNnF..

A tengerimalac NEM magevő, ne keverjük a hörcsöggel. Számára a magok egészségtelenek, foguk nem ezek törésére van kialakulva, ha rosszul törik vág, felsérti a szájat, ráadásul a bélflórának se tesz jót. Nem mérgező, valóban életben marad a magon, de ha sérül a szája, a tengerimalac képes éhségsztrájkok kihirdetni, ráadásul egy esetleges egyéb betegséget még súlyosbít a felborult bélflóra.

febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!