Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akiknek van kutyája, és/vagy...

Akiknek van kutyája, és/vagy macskája, vagy szeretne majd, kölyökkoruktól van nektek, illetve ha még nincs, kölyköt szeretnétek?

Figyelt kérdés

nov. 10. 11:10
A kérdező szavazást indított:
Igen, kölyökkorától, -koruktól van(nak) nálam/nálunk, vagy kölyköt szeretnék/szeretnénk mindenképpen.
Nem kölyökkorától, -koruktól van(nak) nálam/nálunk, vagy ha szeretnék/szeretnénk, nem feltétlenül kölyköt.
30 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

8 hónapos korában került hozzám a cicám - már nem volt kiscica, de még most is (másfél éves lesz nemsokára) olyan dilis és energikus :D


Imádom a kiscicákat, de nem biztos, hogy a következő cica az lesz. Ha adottak lesznek a feltételek, akár egy idősebb cicát is szívesen befogadnék.


(Bár már a mostaninál is előre félek a búcsú napjától, öreg cicáknál ez hamarabb bekövetkezik, így lehet, hogy inkább kiscicát választok)

nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Én kölyökkortól neveltem az összes állatomat, illetve a férjem cicáját két éves korától ismerem, de kölyökként lett ő is befogadva. Viszont nem ragaszkodunk ahhoz feltétlenül, hogy kölyök legyen, ha új állat jön a házhoz.
nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Az eddigiek mind kölyökkortól voltak velem. A jövőben, hát nem tudom... nem szívesen hagyom ki a "babakort", mert atomcukik olyankor, de macska esetében el tudom képzelni, hogy egy felnőtt cica kerüljön hozzánk. Kutyánál nem, gyerekeim vannak, csak olyan kutyát tudok nyugodt szívvel tartani mellettük, akit kölyökkora óta én nevelek, tudom, hogy milyen hatások érték és milyen szabályok szerint élt/él.
nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

9hónaposa került hozzám középtestű Kiss drágám.Mert a volt tulajt becsapták fáj kutyát szeretett volna.

Első perctől imádtam.Az első hónap annyiban volt nehezebb mert a szabályokat tanulnia kellett.Az időbeosztás omat Gondolok séta.Most 5 éves igazi családtag.

nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van három macskánk és egy kutyánk, közülük egyedül az egyik macska van nálunk kölyökkorától, a többiek mind felnőttként kerültek hozzánk (mindkét macska kb 3-4 évesen, utcáról; kutya mentésen keresztül kb. 6 évesen).

Imádom a cuki kölyköket, főleg a macskákat, de fontosabb nekem, hogy segítsek az állatoknak, és bizony szinte mindenki kölyköt akar befogadni, így ők könnyebben gazdisodnak. Emiatt inkább felnőttet fogadok örökbe, akinek kevesebb esélye lenne egyébként.

nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyesen, ahogy hozza az élet.

Életem során volt egy rakat befogadott állatom, kölykök és felnőttek vegyesen. Nem a kor az elsődleges, hanem az összhang.

Ettől még volt olyan helyzet is, amikor kifejezetten kölyköt kerestem.

nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Mindhárom cica és a 2 nyuszi is pici koruktól velünk élnek. Ha felnőnek a gyerekek, ez lehet, változni fog, kifejezetten szeretnék idősebb állatkáknak is esélyt és otthont adni, viszont kicsik még a gyerekeim és nem szeretnék az ő érzéseikkel is játszani. Persze egy kiscica is lehet beteg, meg tud sérülni, el tud sülni balul az ivartalanítás miatti altatás fél évesen… de ők nagyobb eséllyel élnek még jó hosszú ideig. ❤️
nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaim vannak, az elsőt 3 evesen, a masikat kb. 4 honaposan fogadtam orokbe. Megvan mindegyiknek az elonye, hatranya. A kölyök szerencsere sok mindent tanult a nagy tesotol, pl. elso perctol szobatiszta, kutyaajto hasznalatat se kellett tanitani, de sok hulyesegbe meg belevitte az idosebbet, felásták az udvart, az új fák törzsén koptatták a fogukat, szetszedtek a napozo agyat, megragtak az uj funyirot es sorolhatnam. Az idosebb pár traumaval erkezett, van amihez szepen hozzaszokott (fesules, karomvagas, fürdés, más allatok, mert vannak szarnyasok is), de az allatorvosnal még mindig bepanikol, ismeretlenekkel bizalmatlan. Jó oldala, hogy mar nem volt olyan kajla, nem rongált, szobatisztasagot se kellett tanitani, ivartalan volt mar, jutifalattal jol motivalhato igy nagyon gyorsan tanult. De minden kutyanak mas a szemelyisege, hiaba van itt kölyök koratol a kisebb, meg mindig fejhangon visit(ugat), ha parom hazaér, hiaba tiltom meg ismeri a kocsi hangjat is, es megis, ez nagyon idegesit benne. A nagy olyan csendes gyilkos, megnezi ki lep be az ajton, es utana reagál, ha kell. 😅
nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

1x hoztam haza egy 10 hónapos kutyát. Soha többet.

Én nevelem mindet 8 hetes korától. 10-15 évig. (Kutyáim életkora időrendben: 10, 15, 8, 14-ő a mostani)


Azért ilyen időtartamra nem mindegy,milyen a kutya.

nov. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
56%
8 hetes korától van nálam egy most 6 éves kan németjuci. Közel 50 éve kutyázok, de ennyi örömömet még egyikben sem leltem.
nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!