Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egeret menteni,...

Szeretnék egeret menteni, szerintetek hülyeség?

Figyelt kérdés
gondoltam mentenék egy eleségnek szánt egérkét

febr. 28. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem
febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Minek? Mi a célod vele?
febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Most mondta hogy eleségnek
febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

3


Szöveget nem tudsz értelmezni. Nem eleségnek mentené.


A kérdésem így továbbra is áll, minek, mi a célod vele?

febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Van egy könyv, Robert Fulghum írta, az a címe hogy “Már az óvodában megtanultam mindent, amit tudni érdemes”.

Abban van egy történet egy kislányról, aki egy vihar után, a tengerparton mint az őrült, dobálja vissza a partra sodródott tengeri csillagokat, hogy megmentse őket. Látja őt egy ember, aki odamegy hozzá és megkérdezi, hogy miért csinálja, hiszen olyan nagyon hosszú a part, végestelen végig tengeri csillagokkal és úgysem tudja minden megmenteni.

Mire a kislány ránéz és annyit mond, hogy “de annak az egynek igenis számít!”


Szerintem jól teszed, hogy megmentesz egyet, nekünk is eleségállatként született patkányaink vannak. :)

febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
A rágcsálók, főleg az egerek az a fajta prédaállatok amik pont azért olyan szaporák az utódvállalásban, mert a többségük zsákmány kesz mielőtt szaporodhatna. Ha az ember mindegyiket megmentené, túlszaporodnának.
febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom házikedvencnek szeretne a kérdező egeret (ahogy sokan teszik) és úgy gondolta, hogy nem hobbitenyésztőtől, meg az egérmentéstől vesz magához állatot, hanem olyan helyről szerzi be, ahol egyébként egy kígyónak vagy valamilyen ragadozónak adnák eleségnek, hogy legalább annak az egy egérnek adhasson egy esélyt.

Szerintem szép gesztus az, hogy adsz még egy esélyt, de a másik oldalról, meg a kígyónak is ennie kell valamit.

febr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Házi kedvencnek nem érdemes takarmányegeret venni... egyrészt, nem hosszú távra terveznek velük, tehát össze-vissza tenyésztik őket egymással, még egér-mértékben sem lesznek hosszú életűek...

Nekem van kígyóm, és MINDEN megtartott, megszeretett takarmánypatkány idő előtt, daganatos betegségben pusztult el.

Másrészt, nincsenek kézhesz szoktatva, és egy bizonyos kor után már nehezen szelidülnek, sokkal nehezebben, mint az eleve kedvencként tartottaktól született, rendszeres kézbe vétellel neveltek.

febr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Létezik az Együtt a Kisállatokért Alapítványnak Egérmentés vonala. 😊


[link]

febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tedd azt!
febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!