Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem lesz baja a malacaimnak,...

Nem lesz baja a malacaimnak, ha össze ették a tápot az uborkával?

Figyelt kérdés

Reggel szokták tápot kapni, 1 óra múlva a szénát (mert ha egyszerre adom oda nekik, akkor a táphoz hozzá se szagolnak egész nap).

A tápot egy óra alatt nagyjából megeszik, onnantól széna van, majd estefelé szoktak kapni fejenként egy karika uborkát vagy répát vagy valamit és azt hamar bekapják, utána éjjelre adok nekik megint egy nagy adag szénát, ami reggelig ugye elfogy.

De most bent reggeliztem a szobába, mellettük és uborkát is ettem és megérezték az illatát és nagyon sípoltak, ezért adtam nekik fél karikát.

De utólag arra gondoltam, nem lesz-e baj belőle, hogy a tápra meg a szénára ráették, na meg nem ilyenkor szoktak kapni, nem fog-e összezavarodni a pici szervezetük.


márc. 4. 08:43
 1/4 anonim válasza:
17%
Uborka=veszély
márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem svájci óra a tengerimalac, nem lesz bajuk
márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Max összefossák magukat.
márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A széna a fő táplálék, a táp kiegészítés, mivel a tengerimalac fűevő állat. Sokan összetennék a kezüket, ha a malacuk a táp helyett a szénát választaná, éppen az a baj, ha széna helyett tápot eszik és nem az, ha táp helyett szénát. Egyébként milyen tápot adsz nekik, hogy jobban ízlik nekik a széna?


Attól meg, hogy az uborkát táppal ették nem lesz bajuk. Persze ha bármilyen tünetet látsz, akkor vidd el őket orvoshoz, de ez általános érvényű.

márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!